Anasayfa / Siyaset Haberleri / BAŞKANLIK İÇİN CHP ve MHP KAPIŞACAK

BAŞKANLIK İÇİN CHP ve MHP KAPIŞACAK

Çukurova Belediyeler Birliği’nin Mayıs Ayı Olağan Toplantısı, Mersin Büyükşehir Belediyesi Kongre Merkezi’nde yapıldı.. Macit Özcan yeniden aday olabilirim” derken, MHP’liler Burhanettin Kocamaz’ı çıkarmak istiyor..

ÇBB Başkanı ve Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Macit Özcan’ın başkanlık ettiği toplantıya Adana Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Zihni Aldırmaz, Tarsus Belediye Başkanı Burhanettin Kocamaz, Toroslar Belediye Başkanı Hamit Tuna, Çukurova Belediye Başkanı Yıldıray Arıkan, Mezitli Belediye Başkanı Uğur Yıldırım, Gözne Belediye Başkanı Cemal Yaz ve birçok belediye meclis üyesi ile belediye bürokratı katıldı.

Toplantının açılış konuşmasını yapan ÇBB Başkanı Macit Özcan, 2 yıldır başkanlık görevini yürüttüğü ÇBB’de bu süre içinde birçok etkinlik düzenlediklerini hatırlatarak, “Özellikle yurt içi ve yurt dışında düzenlediğimiz eğitim seminerleri sayesinde üyelerimizi mesleki konulardaki yenilikler ve değişiklikler hakkında bilgilendirirken, arkadaşlık ilişkileri de ileri noktalara gitmektedir. Her toplantıyı farklı bir belediye başkanımızın şehrinde yaparak o arkadaşımızın icraatlarını da yerinde görme ve bundan yararlanma şansı da elde ediyoruz” dedi.

ÇBB’nin 150 bin lira gibi çok kısıtlı bir bütçesi olduğunu kaydeden Başkan Özcan, “Bu açıdan bünyemizdeki belediyelere maddi anlamda pek bir katkı yapmak mümkün olmuyor. Ancak proje ve teçhizat konusunda yardımlaşmalarımız devam ediyor” diye konuştu.

BİRLİK BAŞKANLIĞI İÇİN BURHANETTİN KOCAMAZ ÖNERİLDİ

Gündemde başkanlık seçiminin de yer aldığını ifade eden Özcan, “Yönetimde 2 yıldır beraber görev yaptığım insanların kalması koşuluyla ben bir kez daha başkanlık için aday olurum. Sadece geçtiğimiz günlerde hayatını kaybeden arkadaşımız Ahmet Cevdet Yağ’ın yerine yeni bir arkadaşımızın seçilmesi ve eski yönetimin korunması durumunda ben başkanlığa tekrar adayım, aksi durumda aday değilim. Bazı genç arkadaşlar yeni bir yönetimin iş başına geçmesi için farklı bir liste hazırlığı içindeymiş, onlara da saygı duyarım ama bu durumda ben tekrar aday olmam” şeklinde konuştu.

Bu sırada Limonlu Belediye Başkanı Mehmet Topkara’nın yeni bir yönetim oluşmasından yana olduklarını ifade ederek, Tarsus Belediye Başkanı Burhanettin Kocamaz’ın da birlik başkanlığına geçmesini önerdiğini belirtmesi üzerine, Macit Özcan toplantıya 10 dakika ara verdi.

Aradan sonra bir konuşma yapan Tarsus Belediye Başkanı Burhanettin Kocamaz, “Benim böyle bir niyetim yoktu ve arkadaşlarımın teklifini burada öğrenmiş durumdayım” derken, Mersin Büyükşehir Belediyesi Meclis üyesi Nuri Özdemir, 2 yıldır başarılı çalışmalara imza atmış Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Macit Özcan’ın ve yönetiminin görevde kalması gerektiğini savundu.

Tartışmaların devam etmesi üzerine Başkan Özcan, “Eski yönetim mevcudiyetini korumak kaydıyla ben adayım, aksi takdirde ben aday olmayacağımı belirtiyor, herkesin hazırladığı listeyle ve geniş bir katılımın olacağı düşüncesiyle birlik başkanlık seçimini 1 hafta sonraya erteliyorum” diyerek toplantıyı sonlandırdı.
 
İHA

{2}

Çok Okunan Haber

AKP HAKARET ETTİ: “TERBİYESİZ HERİF”

CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu dün gece sosyal medya hesabından videolu bir mesaj paylaştı. Anne ve …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir