Anasayfa / Siyaset Haberleri / BAŞ ÖRTÜLÜ CHP ADAYI!

BAŞ ÖRTÜLÜ CHP ADAYI!

Başörtülü CHP adayı!
“Kılıçdaroğlu adaylığıma olumlu baktı”


 
CHP’ye başvuran Pakize Akbaba, ‘Kılıçdaroğlu adaylığıma olumlu baktı’ dedi. Akbaba başını açabileceğini söyledi.


CHP’de ilk başörtülü aday adayı başvurusunu yaptı. İstanbul Şehit Anaları Dayanışma ve Yardımlaşma Derneği Başkanı Pakize Alp Akbaba, İstanbul 1’inci Bölge’den aday adayı oldu.


Vatan’ın haberine göre, CHP Genel Merkezi’nin giriş katında dün başvuru işlemlerini tamamlamaya çalışanlar arasında Pakize Alp Akbaba da vardı. Seçildiği takdirde başını açacağını belirten Akbaba, şöyle konuştu: “Başını örtüp 40 türlü makyaj yapanlar var. Ben Anıtkabir’de Şeref Defteri’ni imzaladım, başımı açtım. Bunlar sorun olmaz. Gayet uygun şekilde görevimizi yaparız, kanun neyse boynumuz kıldan incedir. Bu da bir aksesuvar. Yaşım 60, ben Türkiye için her şeyi yaparım. Çocuğumun canı gitti, kendi canımı da veririm. 16 yıldır mücadele veriyorum, biz bu başörtüsü ile her yere gittik. Sorun olmaz. Sorunu insanların kendisi yaratıyor.”


MECLİSE ALMAMIŞLARDI
AKP hükümetinin Kürt açılımı projesini açıkladığı zaman Meclis’te Türk Bayrağı açtığını anımsatan Akbaba, “Seçim dönemi tekrar Meclis’e gittim. Siz bayrak açmışsınız, Meclis’e giremezsiniz’ dediler, işte orada canıma tak etti. Aktif mücadele etme kararı aldık” dedi.
Akbaba, CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu ile başvurusunu yapmadan önce görüştüğünü de söyledi ve “Çok olumlu baktı. ‘Neden olmasın, gayet güzel olur’ dedi” diye konuştu.


{2}


 

Çok Okunan Haber

EZBERLER,KLİŞELER, PARADİGMALAR DEĞİŞİYOR!

Mirza Turgut yazdı Siyasetçi, sivil toplum ve meslek örgütleri yöneticilerinin tamamının zihin haritaları, soğuk savaşın …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir