Anasayfa / Siyaset Haberleri / Balyoz’la PKK İlişkisi Belgelendi

Balyoz’la PKK İlişkisi Belgelendi

sabah gazetesi bugün, Gölcük’te ele geçirilen şok belgeyi ve Sivas katliamındaki müthiş gelişmeyi açıkladı.. Donanma’daki aramalarda bulunan belgede, Balyozcular’ın PKK ile irtibat planı ortaya çıktı…

Belgede Balyoz Planı çerçevesinde, 2003 ve 2007 dönemlerinde Türkiye’yi kaos ortamına sürüklemek amacıyla PKK ile irtibatlı olarak bölgede sansasyonel eylemler yapılabileceği belirtildi.

Madımak’ta dört PKK’lı

1993’te 37 kişinin yanarak can verdiği Sivas Madımak Oteli katliamı ile ilgili iki yıldır çok gizli soruşturma yürüten Özel Yetkili Erzurum Cumhuriyet Başsavcılığı, olay anının görüntülerinde, kalabalıktan sıyrılan 4 şüpheli kişi tespit etti.

Gölcük Donanma Komutanlığı’ndan çıkan belgelerde PKK irtibatıyla bölgenin karıştırılabileceği, sansasyonel eylemleri kimlerin organize edeceği açıkça belirtiliyor

SABAH, 12 Haziran seçim sürecini tıkamak için işbirliği içinde olan Ergenekon-PKK birlikteliğinden sonra bu defa Balyozcuların PKK kartını kullanmak için yaptığı planların ayrıntılarına ulaştı. Gölcük Donanma Komutanlığı’nda yapılan aramalarda bulunan ve 2003 yılında hazırlanan planların Temmuz 2007 seçimleri öncesinde de güncellendiği ortaya çıktı. Gölcük belgelerinde terör örgütü PKK irtibatlarının kullanılarak bölgenin karıştırılabileceği, bu sırada hangi isimlerin görev alacağı açık açık ifade ediliyor. Bir başka belgede ise Balyoz darbe planına destek veren hangi personelin aşırı sol gruplar ile PKK arasındaki bağlantılardan yararlanarak sansasyonel eylem yapabileceği de belirtiliyor.

PLAN GÜNCELLENDİ

Gölcük Donanma Komutanlığı aramalarında 5 nolu hard diskteki D/İKK/GENKKURBSKTAKDİM/Arşiv isimli klasör içindeki “GüneyDogu.doc” isimli dosyada bulunan “Görevlendirme Sonuç Raporu” Balyozcuların bölgeyi karıştırmak için PKK ve terör kartını kullandığını açık bir şekilde ortaya konuyor. İşte “Görevlendirme Sonuç Raporu”nun ayrıntıları:
PKK İLE İRTİBAT: Gölcük belgelerine göre Doğu ve Güneydoğu’da sansasyonel eylemlerin yapılması için her türlü yolun denenmesi isteniyor. Belgede terör örgütü PKK ile irtibatlı kişilere ulaşılması isteniyor. Bölgede yapılacak eylemlere yönelik planlamanın ne şekilde yapılacağı şu sözlerle anlatılıyor : “PKK Terör Örgütü ve Örgüte müzahir kuruluşlar/ şahıslarla irtibatta bulunan kişiler tarafından tanzim edilen raporlarda yer alan bilgiler müteakip maddelerde belirtilmiştir.”
ESNAFLA EYLEM PROVASI: Plana göre kaos ortamı oluşturmak için belirlenen bir grup esnaf üzerinde çalışma yapacak. Milliyetçi duyguları yüksek esnaf belirlenecek ve bunların koordine olması sağlanacak. Sonuç raporunda bu konuda “Dz.Kur.Yb.Nihat A. tarafından, garnizon bünyesindeki hazırlıklar ileri gelen esnaflarla birlikte incelenerek gerektiğinde eyleme yönelik provalar yaptırılabileceği” belirtiliyor.
ESNAFA SALDIRI: Bir ekip milliyetçi esnaf ile temas sağlarken bir ekibin de bölgede işyerlerine saldırı düzenleyecek esnafı belirlemeleri sonuç raporunda şöyle ifade ediliyor : “İk.Kd.Ütğm.Müslüm A. tarafından, tesis ettiği irtibatları vasıtasıyla 1 Mayıs ve terör örgütü elebaşının doğum günü gibi günlerde bazı esnaflara ait işyerlerine yönelik eylemler yaptırılabileceği..”
BİRLİKLERE EYLEM!: Kaos planı ayrıca bölgede tansiyonu yükseltmek için birliklere yönelik eylem gerçekleştirilmesi de “Eln.Bçvş.M.Ali K., bölgesi dahilinde müzahir sivilleri doktrine ederek birliğe yönelik sansasyonel eylem yaptırabileceği..” şeklinde ifade ediliyor.
ERLER TAKİP EDİLECEK: Plana göre bazı erler yakından incelenecek ve terhisleri sonrasında temas korunacak. Raporda bu konuda şu ifadelere yer veri

Çok Okunan Haber

AKP HAKARET ETTİ: “TERBİYESİZ HERİF”

CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu dün gece sosyal medya hesabından videolu bir mesaj paylaştı. Anne ve …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir