Anasayfa / Siyaset Haberleri / Bakanlarının yolsuzluğa karıştığını itiraf etti’

Bakanlarının yolsuzluğa karıştığını itiraf etti’

Kılıçdaroğlu, e-mail iddiasıyla ilgili “Bir bakanım bunu yapamaz. Bugüne kadar bazı bakanlar ile ilgili atılmış adımlar varsa bunun gerekçeleri vardır. Bugün birçoğu milletvekili adayı olamadıysa nedenleri vardır” diyen Erdoğan’a yanıt verdi: Zerre kadar onur varsa, aday göstermediğin bakanları açıklarsın…

‘Bakanlarının yolsuzluğa karıştığını itiraf etti’ CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu, partisinin Konya ve Karaman’da düzenlediği mitinge katıldı. Önce Mevlana Müzesi’ni zayeret eden Kılıçdaroğlu, Mevlana’nın sandukası başında dua etti. Kılıçdaroğlu, daha sonra Hükümet Meydanı’ndaki mitingte halka hitap etti. Ak Parti Hükümeti’ne ve Başbakan Erdoğan’a yüklenen Kılıçdaroğlu, özetle şöyle konuştu:

USTALIK MI?

Bunlar ’Ustalık dönemi’ diyor. Usta olan adamın bir ülkesinde, usta olan adamın iktidar olduğu bir ülkede 2.5 aylık çocuk, aç kaldığı için ölür mü? Biz usta değil, kul hakkı yemeyecek insan istiyoruz.

ÖTV’Yİ ALMAYACAĞIZ

Meydanda ’7 litre süt, eşittir 1 litre mazot’ yazılı pankart var. Mazota zam yapıyor. Canı sıkıldığı zaman zam yapıyor. Mazotun litresini 1.5 lira yapacağız. Vergiyi, ÖTV’yi almayacagız. 2 milyar 600 milyon TL köylünün elektirik borcu var. 900 milyon ana para, diğeri faiz. 900 milyon ana para nasıl olur da 2 milyar 600 milyona çıkar. Onun için söylüyorum, biz Hak için çalışacağız. Biz yandaş için değil, vatandaş için çalışacağız.

HORTUMLARI KESECEĞİZ

Biz yoksulluğu bu ülkede tarihe gömeceğiz. Yoksula yardım eden 14 kuruluş var. Bu 14 kuruluşun bütçesini topladım. 12 milyon 715 bin yoksul var. ’Her ay en az 600 TL ödeyeceğiz’ dediğimde sayın Erdoğan, ’O kayıtlı yoksul, kayıtsız yoksul da var’ dedi. Biliyorum çünkü ben hesap uzmanıyım. 15 milyon 600 bin yoksulumuz var. Her haneye en az 600 TL ödedimiz zaman 7 milyar açık kalıyor. Bütün kamu harcamalarının yüzde 7.2’sini yani 100 liranın 2 TL’sini yoksula ayırdığınızda bunu fazla gören hükümete ne denir? ’Parayı nereden bulacaksın?’ diyor. AKP’nin genel merkezine bağlana hortumu keseceğiz. O paraları yoksula vereceğiz.

YÜREĞİN YOK

Erdoğan benimle ilgili bir sürü laf adiyor. ’SSK şu olmuş bu olmuş’. Çağırdım, ’Yüreğin varsa cesaretin varsa bütün devletin arşivleri, evrakları elinın altında. Valiler, genel müdürlür, müsteşarlar, senin istediğin televizyon kanalında isteğin gazetecilerle milletin önünde hesaplaşalım’ dedim.Kul hakkı yiyenler, Kemal kardeşinizin karşısına çıkamaz, yolsuzluk yapanlar Kemal kardeşinizin karşısına çıkamaz.

İTİRAF ETTİ

ÖSYM Başkanı Ali Demir’e e-mail gönderen BakaN iddialarıyla ilgili)Sayın Recep Tayyip Erdoğan, Lüleburgaz’da yaptığı mitingte beni kast ederek ’Sende zerre kadar onur varsa, bu kadar ağır konuşuyorum, çıkarsın bu hükümetin o bakanını açıklarsın’ dedi. Benim açıklamama gerek kalmadı. Zaten o bakan gerekli açıklamayı yaptı. Ama Sayın Recep Tayyip Erdoğan önemli bir itirafta bulunuyor. Çok önemli bir itiraf. Diyor ki; ’Ben çünkü ne Bahçeli’yim, ne şuyum, ne buyum. Bizim partimiz AK Parti. Temiz siyaset sözü vererek geldik. Benim bir bakanım bunu yapamaz. Bugüne kadar bazı bakanlar ile ilgili atılmış adımlar varsa bunun gerekçeleri vardır. Bugün birçoğu milletvekili adayı olamadıysa nedenleri vardır. Millletvekillerim için de aynı şey geçerlidir.’ Müthiş bir itiraf. Şimdi hiçbir yorum yapmadan sayın Recep Tayyip Erdoğan’a onun sözleri ile hitap ediyorum; sende zerre kadar onur varsa, bu kadar ağır konuşuyorum, çıkarsın o aday göstermediğin bakanları, milletvekillerini açıklarsın, nedenlerini açıklarsın. Türkiye Cumhuriyeti tarihinde bir başbakan, bakanlarının ve milletvekillerinin, bazı milletvekili adaylarının isimlerinin yolsuzluklara karıştığını ve bu gerekçe ile listelerde yer almadığını açıkladı. İsimlerini bek

Çok Okunan Haber

AKP HAKARET ETTİ: “TERBİYESİZ HERİF”

CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu dün gece sosyal medya hesabından videolu bir mesaj paylaştı. Anne ve …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir