Anasayfa / Siyaset Haberleri / Bakan Çağlayan: Yolsuzluk Oldu Hem de 7 Kere

Bakan Çağlayan: Yolsuzluk Oldu Hem de 7 Kere

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu ile ‘’Yolsuzluk polemiği’’ yaşayan Kürşat Tüzmen’den sonra aynı bakanlık koltuğuna oturan Zafer Çağlayan, Tüzmen’in görev yaptığı dönemde 7 ayrı yolsuzluk olayı yaşandığını açıkladı.

Dış Ticaretten Sorumlu Devlet Bakanı Çağlayan, MHP’li Alim Işık’ın bu konudaki soru önergesini cevapladı. “2002-2011 yılları arasında bakanlığınıza bağlı kurum ve kuruluşlarda herhangi bir yolsuzluk ortaya çıkmış mıdır?” sorusuna şu cevabı verdi:

‘’2002-2011 yılları arasında Müsteşarlığımızda zimmet, görevi kötüye kullanma, rüşvet hususlarına ilişkin soruşturmalar yapılmıştır. Bunlardan altısı, müsteşarlığımız ilgili birimlerinin talebi üzerine Dış Ticaret Kontrolörleri Kurulu’nca yapılan incelemeler neticesinde, bir olay ise yargı makamlarınca tespit edilmiş olup toplam yedi tanedir. Aynı dönemde DTM’nin merkez ve taşra teşkilatlarında görevli 12 personel için soruşturma izni istenmiş, bunlardan 6’sı için soruşturma izni verilmiştir. DTM Dış Ticaret Kontrolörleri Kurulu Başkanlığı’nca 11, Başbakanlık Teftiş Kurulu’nca ise bir personel hakkında inceleme raporları hazırlanmış, raporlar doğrultusunda ilgili personel hakkında çeşitli disiplin cezalarının uygulanmıştır. Yürütülen soruşturmalar nedeniyle de 19 Aralık 2005 tarihinde bir personel de görevden alınmıştır’’

Gazeteport.com

Çok Okunan Haber

AKP HAKARET ETTİ: “TERBİYESİZ HERİF”

CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu dün gece sosyal medya hesabından videolu bir mesaj paylaştı. Anne ve …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir