Anasayfa / Siyaset Haberleri / Bahçeli Devri Kapandı

Bahçeli Devri Kapandı

Yeni Şafak yazarı Abdülkadir Selvi, MHP’de yaşanan kaset depreminin perde arkasıyla ilgili çarpıcı bilgiler verdi. Selvi, bugünkü yazısında kasetlerin arkasında ‘derin prmağın’ olduğunu belirterek, derin parmağın bugüne kadar siyasete yaptığı müdahaleleri açıkladı.

İşte Abdülkadir Selvi’nin bugünkü yazısı…

Made in derin parmak

Kar vardı Erciyes’in doruklarında. Her mevsim kar vardır Erciyes’te. Ama bu kez biraz fazlaydı.

MHP’nin bir zamanlar Erciyes kurultaylarını yaptığı Tekir Yaylası’na doğru bakıp, “Erciyes gibi MHP’nin de tepesi de karlı” diye düşündüm.

Devlet Bahçeli de haftasonu Kayseri’deydi.

Kasetlere rağmen meydan kalabalık, ancak Bahçeli gemisi fırtınaya yakalanmış bir kaptan gibiydi. MHP’deki durum ilk kez yaşanıyor. Benzer bir operasyonu Baykal kasetiyle CHP’de yaşadık. Derin bir operasyondu.

Başka bir operasyonu İsmail Cem, Kemal Derviş ve Hüsamettin Özkan üçlüsünün DSP’yi parçalayıp, YTP’yi kurdukları sırada yaşamıştık.

Ecevit’in tasfiye süreciydi.

Benzer bir operasyon 28 Şubat sürecinde DYP’ye karşı yürütülmüştü. Çiller’in DYP’si bir Demirel-Cindoruk müdahalesiyle bölünüp, 28 Şubat’ın payandası olan şemsiye partisi DTP kurulmuştu.

Demem o ki bu tür operasyonların arkasında hep, “derin gırtlak” oldu ve hep,” Made-in derin parmak” damgasını taşıdı.

Bunu en iyi kasetle devrilenler biliyor. Baykal bu derin yapıyla mücadeleyi göze alamadığı için iktidarı suçladı, Bahçeli’nin yaptığı da bu.

Bu seçimi kimin kazanacağı 12 Haziran günü sandık açıldığında belli olacak. Bir kazananının da “Kaset partisi” olduğu unutulmamalı. Bu iş kime yaradı derseniz, size cevabımı meydanlardan vereyim. CHP otobüsünün üzerinde vatandaşı selamlayan Kılıçdaroğlu’na en büyük alkışın MHP teşkilatlarının camlarına çıkan ülkücülerden geldiğini hatırlarsanız, başka bir şeye gerek kalmaz..

Kayseri’de Enerji Bakanı Taner Yıldız ile bir araya geldik. Konu MHP’nin kasetlerine gelince, Taner Yıldız, parti yönetiminin zaafları yüzünden, bir camianın suçlanamayacağını söyledi.

Milliyetçi camiayı kucaklayan değerlendirmeler yaptı.

Ancak MHP yönetiminin ısrarla bu işin sorumlusu olarak iktidarı gösterdiğini hatırlattım. İşte o zaman, o sakin adam birden sertleşti. Tepki gösterdi.

Haftasonu iki ayrı şehirde iki bakanla bir araya geldim. Kayseri’den Kocaeli’ne geçtim. Sanayi Bakanı Nihat Ergün’le konuştum. Böylece hükümet cephesinden kasetin yansımalarını almaya çalıştım.

Önceden İzmit’e yaklaşınca, Körfez’deki kokudan burnumuzun direği kırılırdı. Körfez’deki koku giderilmişti ancak bu kez “kasetlerin kokusu”ndan burnumuzu kapatmak zorunda kalıyorduk. Sanayi Bakanı Ergün’le güneşli bir günde, körfezin dalgalarına bakarak, siyasetteki, “kaset kokusunu” konuşmak zorunda kaldık.

Nihat Ergün, “Hükümet, kimsenin uçkurunun peşinden koşmaz” dedi. Ve bir, “kaset analizi” yaptı.

“Anayasa değişikliğini engelleyemeyeceklerini görünce, son gün oylamada Baykal’ın kasetini çıkarmak suretiyle, CHP’ye yeni bir kan transfer ettiler. Anayasa değişikliğini Meclis’te engelleyemedik, referandumda engelleyelim. Hemen ardından girilecek seçimde iktidarın rüzgarını keselim dediler. Benzer tanzim MHP için yapılıyor. Belli ki uzun bir süredir takip edilmişler. Kayıtlar hazırlanmış. Devlet Bahçeli ve mevcut yönetimle bir yere gidilemeyeceğini gördüler, bu yöntemle MHP’ye yeni bir ekip transfer edilmek isteniyor.”

Nihat Ergün, “Birinci kasetle CHP’yi tanzim ettiler. Yeni kasetlerle de MHP’yi tanzim ediyorlar. Bu kaset yoluyla muhalefeti tanzim etme operasyonu” dedi. Ama hemen peşinden de ekledi: “Siyaseti sadece millet tanzim eder. Hangi yöntemlerle olursa olsun, siyasetin tanzim edilmesine karşıyım. Hele hele kasetlerle

Çok Okunan Haber

BU FOTO TARTIŞILIYOR

Erdoğan yanlısı basın Ecevit – Clinton toplantısında Ecevit’e çok yüklenmişlerdi. Halbuku foto azizliği idi. tıpkı …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir