Anasayfa / Siyaset Haberleri / AKP’yi İçeriden Vuracak Şok Plan

AKP’yi İçeriden Vuracak Şok Plan

AK Parti’yi bitirmek için bunu da yapacaklarmış! “İçerdeki adam” olan eski AK Partili bakın kim
    
Gölcük belgeleri arasında bulunan yeni plan belgesinde AK Parti’nin zayıf yanları ile milletvekillerinin zaaflarının tespit edilmesi isteniyor.

1-AK Partihedefli tuzak

SABAH, 5-7 Mart 2003 tarihlerinde yapılan Balyoz darbe planı semineri sonrasında Kasım 2003, Ekim 2004 ve Mart 2007 tarihlerinde üç kez güncellenen, doğrudan AK Parti’yi hedef alan yeni bir belgeye daha ulaştı. Gölcük belgeleri arasından çıkarılan plan “AK Parti”yi içerden vurmayı hedefliyor. Planda “AK Parti içinde haber alma sistemi kurulmalı, milletvekilleri takip edilmeli, zaafları ortaya çıkarılmalı, AK Parti’de sorunlu milletvekilleri partiden koparılmalı ve Kuvvet komutanlıklarında ‘AK Parti temas grupları’ oluşturulmalı” deniliyor.

Baloz davası nedeniyle 11 Şubat 2011’den bu yana tutuklu bulunan Tümamiral R. Cem Gürdeniz’in Kurmay Albay ve Tuğarimal rütbeleriyle hazırladığı eylem planlarında “Bu hükümet gitmelidir. Yapabileceğimiz bir çok şeyin olduğuna da inanıyoruz” sözleri yer alıyor. Planda AK Parti’nin uygulayabileceği hal tarzları, partiye güç sağlayacak unsurlar ile partinin zayıf yönleri tek tek ortaya konuyor.

İŞTE İLK KEZ YAYIMLANAN PLANIN AYRINTILARI

BİLGİ TOPLANMALI: Tehdit bellidir. Ancak niyetlerini tespit edebilmek için bilgi toplamaya ihtiyaç vardır. Jandarma Genel Komutanlığı İstihbarat imkanları arttırılmalı,AKPiçinde haber alma sistemi kurulmalıdır.

MİLLETVEKİLİ ZAAFLARI: AKP niyet ve politikaları erken tespit edilmeli, AKP içindeki çekişme ve bölünmeler belirlenmeli, milletvekillerinin takibi ve zaaflarının tespiti sağlanmalı, temasta bulundukları iş adamlarının kaydı çıkarılmalıdır.

KUVVETLERDE TEMAS GRUPLARI: Hükümetin yaptığı eylem ve işleri takip etmek maksadıyla kuvvet komutanlıkları içersinde özel gruplar oluşturarak bilgi mübadelesi sağlamalı. İrticai-bölücü faaliyetlere destek, ekonomik faaliyetler( yeşil sermaye) ve biyografik istihbarat sağlanmalıdır.

AK PARTİ BÖLÜNMELİ: Baskı altında ya da partisi ile sorunları olan AKP milletvekillerinin partiden ayrılmalarını teşvik etmek. AKP’ye kısa vadeli çıkarları nedeniyle giren laik tandanslı siyasetçilerin geri dönmelerini sağlanmalıdır.

28 ŞUBAT BRİFİNGLERİ: İrticanın yaygınlığı ve neler kaybetmekte olduğumuz hakkında kamuoyu oluşturmak ve kamuoyunu aydınlatmak maksadıyla tanınmış bilim, kültür ve sanat adamlarına beyanat ve konferanslar verdirmeli. Bu tip toplantıları28 Şubatsürecinde olduğu gibi Genelkurmay Başkanlığı ve Akademiler bünyesinde de yapılmalıdır.

MEDYA DESTEĞİ SAĞLANMALI: Jandarma Genel Komutanlığı’ndan veya başka yollardan temin edilecek irticayı net gösteren her türlü bilgi ve görsel malzeme medyaya dağıtılmalıdır.

HALKLA DİYALOG ARTTIRILMALI: AKP’nin yaptığı gibi halkın ayağına giderek, halk ile diyalog arttırılmalı. Avrupa’da uygulandığı tarzda gençleri gençlik kamplarında ve TSK kamplarında eğitmek ve bu yaz kamplarında ilk ve orta öğretimde üstün başarı sağlayan gençler bilinçlendirmelidir.

YÜKSEK YARGI: Anayasa Mahkemesi, Yargıtay ve Danıştay gibi yüksek yargı organlarında kendimize müzahir zemin oluşturulmalı ve güçlendirilmelidir.

SP FORMÜLÜ!: İktidar partisi dışında kalan partilerin, ana muhalefet partisi ile ulusal hareket platformunda birleşebilmeleri için gerekli çalışmaları yapmak. Saadet Partisini bir şekilde harekete geçirilmelidir.

MİLLİ BİRLİK HÜKÜMETİ: Ulusal hareket platformunu meclis içinde oluşturmak ve bu hükümet yerine yeni bir hükümet kurulması teşvik edilmeli. Yerel seçimlerden (2004) önce dağınık olan AKP dışındaki partileri birleştirilmelidir.

TOPLUMSAL BASKI OLUŞTURMAK: Konferans, gösteri ve toplantı düzenleyerek iktidar partisi üzerindeki bask

Çok Okunan Haber

AKP HAKARET ETTİ: “TERBİYESİZ HERİF”

CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu dün gece sosyal medya hesabından videolu bir mesaj paylaştı. Anne ve …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir