Anasayfa / Güncel Haberler / AKP’nin SAF üyesi  “prezervatif”diyerek Seçer’e pas verdi

AKP’nin SAF üyesi  “prezervatif”diyerek Seçer’e pas verdi

Dün yapılan Büyükşehir belediye meclis toplantısında AKP’li bir üye, üniversite öğrencilerine prezervatif dağılmasını eleştirdi.
Seçer bu iddiayı cevaplarken AKP’li üye boşa düştü.Başkan Seçer, “Belediye prezervatif dağıttı” yönündeki söylemlere de yanıt verdi. Seçer, “O prezervatifleri biz almadık. Sağlık Bakanlığı ile protokolümüz var. HIV artışında Mersin en çok artış olan iller arasında.  Cahil geçiyor klavyenin başına, bize her şeyi söylüyor. Ama Meclis üyeleri araştırmalı. Kaldırın telefonu bize sorun. Bana bu olay geldiğinde herhangi bir açıklama yapmayacaktım. Ama siz gündeme getirdiniz, bize de kamuoyuna açıklama şansı doğdu” ifadelerini kullandı.

“Büyükşehir prezervatif dağıttı” söylemlerine yanıt

Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Vahap Seçer, Meclis toplantısında, “Büyükşehir Belediyesi üniversitede prezervatif dağıttı” yönündeki söylemlere de yanıt verdi ve konuya açıklık getirdi. Bir Meclis üyesinin konuyu gündeme getirmesi üzerine Başkan Vahap Seçer,  Engelliler ve Sağlık Hizmetleri Dairesi Başkanı Hülya Atila’dan, belediye ile Sağlık Bakanlığı arasındaki protokolü okumasını istedi.

Atila’nın Meclis’e bilgi vermesinin ardından söz alan Başkan Seçer, “O prezervatifleri biz almadık. Sağlık Bakanlığı ile protokolümüz var. HIV artışında Mersin en çok artış olan iller arasında. Cahil geçiyor klavyenin başına, bize her şeyi söylüyor. Ama Meclis üyeleri araştırmalı. Kaldırın telefonu bize sorun. Bana bu olay geldiğinde herhangi bir açıklama yapmayacaktım. Ama siz gündeme getirdiniz, bize de kamuoyuna açıklama şansı doğdu.  Bizim için konu kapanmıştır. Bu konuyu Sağlık Bakanlığı’na bildirin. ‘Bu bizim örf ve adetlerimize aykırı’ deyin” ifadelerini kullandı.

 

Çok Okunan Haber

Büyükşehir Belediyesi, taziye evi taleplerine yanıt vermeye başladı

Mersin Büyükşehir Belediyesi’nin Halkkent Mahallesi’nde kuracağı entegre yapıda taziye evi, emekli evi, kadınlar için meslek …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir