Anasayfa / Siyaset Haberleri / AKP Kuru Fasulyeyle Tehdit Ediyor

AKP Kuru Fasulyeyle Tehdit Ediyor

Rüyası vaat oluyor Malatya mitinginde AK Partiye yüklenen MHP Lideri Devlet Bahçeli “AKPye bu seçimde oy verirsen seni de paket listesine alırız diyorlar. Bu paketin içerisinde bir kilo kuru fasulye varsa, kuru fasulyenin bir tanesi dahi AKPnin yeni zenginlerinden size verilen değildir” diye konuştu.

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, Başbakan Tayyip Erdoğan’ın seçim vaatlerini eleştirerek, “Rüyasında, hayalinde gördüğü vaatler zincirini Ankara’ya geliyor, İstanbul’a gidiyor, İzmir’e varıyor her tarafta anlatıyor. Sanki başbakan değil de belediye başkanlığına dönmüş gibi şehir mobilyalarının yapılmasıyla meşgul oluyor” dedi. Bahçeli, Malatya’da yaptığı konuşmada özetle şunları söyledi:

– 12 Haziran seçimleri çok tehlikeli iç ve dış tehditlerin olduğu bir süreçte yapılmaktadır. Bu seçimler milletimizin geleceği açısından bir karar anı olacak. Çok yüksek katılım olması gerekir. Ne kadar yüksek katılım olursa seçim sonuçları üzerinde o kadar az bir tartışma olur. Siyasi iktidarda güvenli bir ortamda seçim yapabilmek için her türlü önlemi almalıdır. Bu seçim her türlü kara gölgeden sıyrılmış olmalıdır.

AKP’li zenginler oluştu

– Başbakan nerede konuşursa konuşsun, çizdiği manzara gerçeklerle bağdaşmamaktadır. Söyledikleri sadece bir dar alanda örtüşmektedir. Bu alan da AKP’nin yönetici grubu, bu dönemde türeyen sermaye grubu, yakınları, evlatları ve hanedanları yer almaktadır. Bunlar 9 yılda öyle palazlanıp servet kazanmışlar ki, bugün için yeni bir zengin sınıfı AKP damgası ile ortaya çıkmıştır. Ama halkımızın durumu böyle değildir. İnanıyorum ki 12 Haziran’da Başbakan’a sandıkta bir ders vereceksiniz ve ‘Yeter artık başımızdan git’ diyeceksiniz. Bunu demelisiniz. Bugünkü iktidarın 3’üncü dönemi olmamalıdır. Çünkü bu iktidar yorulmuştur, yıpranmıştır tükenmiştir, 9 yılda insanlarımızın beklentilerine karşılık verememiştir. Yollar yapılacakmış, parklar yapılacakmış, hayvanat bahçesi yapılacakmış. Bunları bir belediye başkanı arkasında sağlam bir siyasi irade durur ve belediyenin hakkı olan geliri bir başka amaçla kullanmazsa zaten bunların alayını yapar. Ama siz başbakan olarak yapmak zorunda olduklarınız acaba yerine getirilmiş midir?

Yoksulun istismarı

– AKP milli ve manevi bütün değerleri istismar ediyor. Başörtüsünü istismar ettiği gibi şimdi de yoksulları istismara kalkıyor. Yine yoksul semtlerde paket uygulamalarını hep beraber görüyoruz. Birisi var ona paket gidiyor ama aynı yoksullukta olan bir vatandaş başka partili ise ona da paket göndermemekte ısrar ediyorlar veya baskı altına alıyorlar. ‘AKP’ye bu seçimde oy verirsen seni de paket listesine alırız’ diyorlar. Bu paket konusunu iyi bilmek lazım. Eğer bu paketin içerisinde bir kilo kuru fasulye varsa, kuru fasulyenin bir tanesi dahi AKP’nin yeni zenginlerinden size verilen değildir. Size verilenler ödediğiniz vasıtalı vergilerdir.”

10 bin kişi dinledi

GECEYİ Malatya’da geçiren MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli saat 13.30’da Yeni Belediye yanındaki alana geldi. ‘Devletin başına Devlet gelecek’ sloganlarıyla karşılanan Bahçeli, yaklaşık 10 bin kişiye seslendi.

Adaylarla

MALATYA’daki mitingte Devlet Bahçeli, MHP 2. sıra adayı Saime Palancıoğlu ile 3. sıra adayı Ubeyt Akçin’i kürsüye çıkardı.

{2}

Çok Okunan Haber

BU FOTO TARTIŞILIYOR

Erdoğan yanlısı basın Ecevit – Clinton toplantısında Ecevit’e çok yüklenmişlerdi. Halbuku foto azizliği idi. tıpkı …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir