Anasayfa / Siyaset Haberleri / AKP giderse üçlü Koalisyon gelir

AKP giderse üçlü Koalisyon gelir

TBMM Başkanı Mehmet Ali Şahin, ‘AK Parti’nin şu anda alternatifi yoktur, eğer alternatifi olacaksa bu üçlü koalisyondan başka bir şey değildir’ dedi.

Şahin, Karabük’ün Safranbolu ilçesinde belediye tarafından yaptırılan Havuzlu Bahçe’nin açılış törenine katıldı. Şahin, açılış kurdelesini Karabük Valisi İzzettin Küçük, AK Parti Karabük milletvekilleri Mustafa Ünal ve Cumhur Ünal, Safranbolu Kaymakamı Gökhan Azcan, Belediye Başkanı Necdet Aksoy ve diğer protokol üyeleri ile birlikte kesti.

Şahin, daha sonra İngilizce Türkçe yayın yapan aylık turizm dergisi Miras’ın Gümüş Konak’taki tanıtım kokteyline katıldı.

İlçeye bağlı Yazı köyünde AK Parti Karabük İl Başkanlığınca düzenlenen mitinge de katılan Şahin, burada yaptığı konuşmada, Türkiye’nin koalisyon hükümetleri zamanında çok sıkıntı çektiğini ve geri gittiğini söyledi.

AK Parti’nin şu anda bir alternatifi olmadığını da anlatan Şahin, şöyle konuştu:

”Eğer alternatifi olacaksa, bu üçlü koalisyondan başka bir şey değildir. Koalisyonlar Türkiye’yi geri götürmüştür. Ben koalisyon hükümetlerinin yönettiği parlamentoda yer aldım. Kimi 4, kimi 7, kimi 11 ay, kimi de 1,5 yıl sürmüştür. Koalisyon ortaklarının birbiriyle kavgası, bu ülkeye çok zaman kaybettirmiştir. Halkımız da bunu bildiği için bir siyasi partinin iktidar olmasını isteyerek bizi tek başına iktidara getirdi. Eğer Türkiye’yi kötü yönetmiş, beklentilerinize cevap verememiş olsaydık 2007 seçimlerinde diğerlerine yaptığınız gibi bizi de gönderirdiniz. Ama göndermediniz, bize sahip çıktınız.”

Çok Okunan Haber

AKP HAKARET ETTİ: “TERBİYESİZ HERİF”

CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu dün gece sosyal medya hesabından videolu bir mesaj paylaştı. Anne ve …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir