AK Parti’den Mersin’e Hızlı Tren Müjdesi

AK Parti’den Mersin’e Hızlı Tren Müjdesi

Ak-Parti Mersin İl başkanı Mekin Merter Salt Kent Radyo’da Pınar Doğan’ın sorularını yanıtladı..

Sedat Yılmaz’ın Haberi

Salt, Uluslararası havaalanının temelinin seçim sonrası atılacağını ve Mersin-Antalya karayolunun iki yıl içinde bitirileceğini dile getirdi..

Salt, “Mersin’de birinci parti olacağız. Tüm adaylarımız sahada çalışıyor. Örgütlerimiz adaylarımızla birlikte.Mersinin her ilçesinde ve tabiki merkezde birinci parti olacağız” dedi.

KANAL İSTANBUL MUHTEŞEM BİR PROJE

Başbakan Tayyiph Erdoğan’ın dün açıkladığı “Çılgın proje” “Kanal İstanbul” un Türkiye’ni çok önemli bir projesi olduğunun altını çizen Salt “ Kanal İstanbul gelir getirecek büyük bir proje. Üstelik uluslararası bir proje. Ak Parti bir çok alanda böylesine büyük ve önemli projeleri hayata geçirdi, Kanal İstanbul hem İstanbul’un hem de Türkiye’nin çehresini değişitirecek” dedi.

ULUSLARARASI HAVAALANINI TEMELİ SEÇİM SONRASI

Mersin’de yayın yapan Kent Radyo’da Pınar Doğan’ın programında konuşan Ak Parti İl başkanı Mekin Merter Salt, Adana-Mersin arasında yapılacak olan uluslararası havalanı ile ilgili olarak  da şunları söyledi:” Havalanı için şu an kamulaştırmalar yürüyor.. Seçim sonrası temeli atılacak.. Bölgemizin en büyük havalanı olacak.. Son dönemde bölgemizde müthiş bir ekonomik aktivite bulunmaktadır. Uluslararası havalanı bu ekonomik gelişmeye denk düşüyor. Ak Parti Hükümetimiz, Türkiye’nini her yerinde böylesine önemli projeleri hataya geçirmektedir” dedi..

MERSİN-ANTALYA YOLU

Pinar Doğan’ın Mersin-Antalya yolu hakkındaki sorusu üzerine Salt şunları söyledi:” Mersin-Antalya yol yapımı sürüyor. Şu anda tünellere yapılıyor.. Bilindiği gibi Antalya ile Mersin sınır ama, il merkezleri birbirine çok uzak. Yol durumundan dolayı Antalya’ya gelen turisitler Mersine gelmiyor.. Yol yapılırsa, Mersin-Antalya ilişkileri yeniden yapılanacak ve bu her iki şehrimizin yarırına olacak..Yolun iki yıl içinde yapılacağını buradan söyleyebilirim” dedi.

MERSİNE HIZLI TREN MÜJDESİ

Ak Parti hükümetinin hızlı tren çalışmalarına çok önem verdiğini dile getiren Salt, Mersin-Adana, Gaziantep hattı içinde hızlı tren projesi olduğunu belirtti. Toros dağlarından Akdeniz’e inerken, hızlı tren sisteminin inşa edilmesinde güçlükler olduğunu dile getiren Salt “Ereğli’den Mersin’e hızlı tren projesinin yaklaşık 10 yıl içinde hayata geçeceğine inanıyorum” dedi.

MERSİN-ANKARA OTOYOLU

Konuşmasında Mersin-Ankara otoyolundan da bahseden Ak Parti İl başkanı Salt” Şu anda çalışmalar sürüyor.. Bu otoyol yapılırsa Hem Türkiye hem de Mersin-Adana için çok iyi olacak” dedi.

ÇEŞMELİ- SİLİFKE OTOYOLU

Mersin otoyolunun Çeşmeli’den sonra Silifke’ye kadar yapılacağını da belirten Salt” şu anda bunun projesi yapılıyor.. Çok yakın bir zamanda ihalesi yapılacak” dedi.

MERSİNDE BİRİNCİ PARTİYİZ

Adaylarını belirledikten sonra parti içinde hiçbir küskünlük yaşanmadığını belirten Salt, “şu anda partimiz birlik ve beraberliğini koruyor. Başta adaylarımız olmak üzere, tüm teşkilatlarımız Mersin’de başarılı olmak için çalışıyor..11 adayımız şu anda sahada çalışıyor.. Örgütlerimiz adaylarla birlikte sürükle geziyorlar..Biz Ak parti olarak Mersin’in tüm ilçelerinde ve merkezde kesinlikle birinci parti  çıkacağız; çalışmalarımız bu yönde” dedi.

{2}

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM