Anasayfa / Siyaset Haberleri / 4 Parti Demirel Dedi

4 Parti Demirel Dedi

Isparta şenleniyor…
25 Mayıs’da “Demirel irademiz” demeye getiren bir miting yapılacak..
Gerekçe Tayyip Erdoğan’ın Demirel’i eleştirmesi…
Yani 87’lik adam…
Türkiye’yi bugünü kadar perişan etti..
Her darbede şapka aldı kaçtı..
Aile şirketleri ve hortumculuk olaylarında ismi geçti..
Türkiye’ye kalıcı hiç bir eser vermedi..
Türk halkı onu gelibeleceği her yere getirdi..
Ama adam doymuyor..
Bir yandan CHP diğer yandan MHP’ye adam sokuyor..
Yani, yeter artık ben olabilecek her şeyi oldum.. Bundan sonra yeni siyasetçiler ülkeyi yönetsin demiyor..
Her şeye maydonuz olmayı sürdürüyor..
İşte aşağıda okuyacağınız haberdeki 4 partinin Isparta teşkilatları “Demirel İrademiz” diyecekleri mitingi yapacaklar..
Hayret ki hayret!
BDP’liler bu tür “irademiz” diye eylemler yaparlardı..
Şimdi Isparta’daki Demirelci siyasetçiler..
Meğer MHP, CHP; DP ve BBP zaten DEMİRELCİYMİŞ..
Yazık hem de çok yazık…
İŞTE SÖZ KONUSU HABER:

ISPARTA’da 4 parti, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın 9’uncu Cumhurbaşkanı Süleyman Demirel için sarf ettiği sözleri protesto için ’Demirel’e sahip çıkalım’ mitingi düzenleme kararı aldı.

Demokrat Parti (DP) İl Başkanı Hüseyin Dede, Demirel’e yönelik hakarete varan sözlerden rahatsız olduklarını belirterek, ’Demirel’e sahip çıkma’ çağrısında bulundu. Bu çağrıya CHP, MHP ve BBP’den olumlu karşılık geldi. DP’nin organizasyonuyla 4 parti, sivil toplum ve halkın da desteğini alarak 25 Mayıs’ta ’Isparta Demirel’e sahip çıkıyor’ mitingi düzenlemeye hazırlanıyor.

’BAŞBAKAN BUHRAN İÇİNDE’

DP İl Başkanı Hüseyin Dede, Süleyman Demirel’in siyasetle uzaktan yakından alakası olmadığını söyledi. Dede, “Sayın Cumhurbaşkanımız, sadece suçu olmadığına inandığı Mehmet Haberal’a destek olduğunu beyan etmiştir. Bu CHP’yi desteklediği anlamına gelmez” dedi.

İL BAŞKANLARI KONUŞTU

BBP İl Başkanı Özcan Battal, Demirel’e sözlü saldırıya sessiz kalınamayacağını açıkladı. Battal, “Sayın büyüğümüze yapılan eleştiriler AK Parti’nin beklediği oy oranını alamayacağını ortaya koymaktadır. Anti Demirel politikası yaparak seçmenden oy alabileceği hesapları yapması herhalde danışmanları tarafından Başbakan’a söylendi. Sayın Demirel birçok başbakan, cumhurbaşkanı gibi ülkemize büyük hizmetler vermiştir. Hataları kusurları elbette vardır. Ama Türkiye’nin her yerinde izi vardır” diye konuştu.

’KENDİSİNİ SON PADİŞAH GÖRÜYOR’

MHP İl Başkanı İsa Yalçın da, “Başbakan kendisini son padişah olarak görmektedir. Böyle bir insanın bu ülkede herkesin sevdiği, takdir ettiği, siyaset üstünde gördüğü bir devlet adamına karşı rahatsızlık duyması gayet normaldir. Ama bu ülkenin evlatları bunu hoş görmeyecektir” dedi.

CHP İl Başkanı Yusuf Erdoğan ise AK Parti’nin Demirel’in Isparta’ya verdiği hizmetlerle geçinerek bugünlere geldiğini söyledi. Başbakan’ın geçmişte hizmet edenleri kötüleyerek bir yere varmaya çalıştığını öne süren Erdoğan, “Türkiye’ye ömrünü vermiş birine karşı yapılan saldırıyı elbette kınıyoruz. En azından yaşlıya saygınız olsun. AKP iktidarı, bugüne kadar sayın Demirel’in Isparta’ya verdiği hizmetlerle geçindiğini unutmasın. Laf sahibine yakışır. İnşallah sayın Başbakan da sayın Demirel’in yaşına gelir de onu da görürüz” diye konuştu.

{2}

Çok Okunan Haber

AKP HAKARET ETTİ: “TERBİYESİZ HERİF”

CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu dün gece sosyal medya hesabından videolu bir mesaj paylaştı. Anne ve …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir