Anasayfa / Polemik Haberleri / PROFESYONEL ORDU

PROFESYONEL ORDU

Profesyonel ordu ilk kez görüntülendi
30 Ağustos Zafer Bayramı’nın kutlamaları öncesinde yapılan tören provasında, profesyonel ordu görücüye çıktı.


30 Ağustos Zafer Bayramı’nın kutlamaları öncesinde yapılan tören provasında, profesyonel orduda görev alacak uzman çavuşlar ilk kez görücüye çıktı.
Vatandaşların da meraklı bakışlarla izlediği törende, askerler nano teknoloji ile geliştirilen çöl tipi üniformalarıyla göz doldurdu. Mustafa Kemalpaşa Bulvarı üzerinde gerçekleştirilen tören provasına Garnizon Komutanlığı’na bağlı askeri birlikler katıldı.
KIYAFETLER ÖZENLE DÜZELTİLDİ
Sabah saatlerinde bulvarı trafiğe kapanmasının ardından başlayan provada görev alan askerler, tören geçişini beklemeye başladı. Vatandaşların da izlediği tören provasında askerlerin kıyafetleri yine askerler tarafından özenle düzeltildi.
TÖRENDE PROFESYONEL ÇAVUŞLAR
Tören provasına ise profesyonel orduda görev alacak uzman çavuşların katılması dikkat çekti. Nano-teknoloji ile geliştirilen üniformalarıyla tören alanında bulunan uzman çavuşlar, ilk kez görücüye çıkmış oldu. Önceki yıllarda yapılan provalarda yer alan komandoların bu yılki tören provasında yer almaması da göze çarptı. Tören provası askeri araçlarda göz doldurdu. Saygı duruşunun ardından istiklal marşının okunması ve kortejin geçişiyle tören provası son buldu.


 

Çok Okunan Haber

Erdoğan’dan kurmaylara talimat: ‘Aramızda kalsın’

Partisinin MKYK toplantısının ardından kurul bir araya gelen Erdoğan’ın, İstanbul Sözleşmesi ile ilgili devam eden …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir