Anasayfa / Polemik Haberleri / MİTİNG İPTAL EDİLDİ

MİTİNG İPTAL EDİLDİ

BDP’nin Mersin mitingi iptal edildi


Mersin’de, BDP İl Başkanlığınca yapılacağı duyurulan ”Demokratik Çözüm İçin Demokratik Anayasa” mitingi, Diyarbakır’daki terör saldırısı nedeniyle iptal edildi.
 BDP’nin desteklediği bağımsız Mersin Milletvekili Ertuğrul Kürkçü, BDP İl Başkanlığınca tutuklu milletvekillerine destek amacıyla Metropol Miting Alanı’nda düzenlenmesi planlanan mitingin, BDP İl Başkanı Cihan Yılmaz’ın Diyarbakır’daki terör saldırısı nedeniyle iptal edildiğini duyurmasının ardından konuşma yaptı.
Adana Milletvekili Murat Bozlak’ın da katıldığı iptal edilen etkinlikte konuşan Kürkçü, ”Bu sonucun önlenmesi, gençlerin gençleri öldürmemesi, savaşın son bulması, anaların göz yaşlarının dinmesi için mücadele yürüttüklerini ve yürütmeye devam edeceklerini” belirterek, şöyle konuştu:
”Ölenlerin haddi hesabı yok. Şimdi 20 gencimiz daha hayatını kaybetti. Biz bakmıyoruz ölen Türk müdür, Kürt müdür diye. Biz gençler ölmesin, savaş olmasın istiyoruz. Bunun için de barışa ihtiyacımız var, bizi barışa götürecek bir ana yola ihtiyacımız var. Biz diyoruz ki bu ana yol meclisten geçer.”
Konuşmaların ardından sanatçı Ferhat Tunç’un da konser vereceği duyurulan alanda toplanan grup, güvenlik güçlerinin aldığı tedbirler eşliğinde dağıldı.


 

Yazar Ufuk Turu

Çok Okunan Haber

Erkeksen Şeyhligini açıkla!

Saadettin Ustaosmanoğlu: Cübbeli Ahmet Mahmut şeyhliğini açıkla da kasetlerini patlatalım ‘İsmailağa Cemaati’nin şeyhi Mahmut Ustaosmanoğlu’nun …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.