Anasayfa / Polemik Haberleri / MHP”HESAP SORULUR”

MHP”HESAP SORULUR”

MHP Genel Başkan Yardımcısı Semih Yalçın, MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli’nin 18 Mayıs’a kadar görevden ayrılmasını isteyen internet sitesine sert şekilde cevap verdi. Yalçın, “Hele hele sütre (perde) gerisine saklanıp Milliyetçi Hareketi ve liderini tehdit etmek kimsenin haddi değildir. Bu tehdit hangi mahfilden gelirse gelsin hesabı sorulur.” dedi.


Yalçın, “Türk Milliyetçisine Açık Mektup” başlıklı yazılı açıklamasında, bir internet sitesinden 18 Mayıs tarihine kadar MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli’nin görevden ayrılması yönündeki çağrıya sert şekilde cevap verdi. Yalçın, internet sitesinde yer alan ifadeler için “Hele hele sütre gerisine saklanıp Milliyetçi Hareketi ve liderini tehdit etmek kimsenin haddi değildir. Bu tehdit hangi mahfilden gelirse gelsin hesabı sorulur. Bunlar, MHP’yi seçimlere girerken karıştırabileceğini, zayıf düşüreceğini sanan Ülkücü düşmanlarının tezgâhıdır. Bu kirli oyunlarla Milliyetçi Hareketi tuzağa düşürebileceğini zanneden aklı evveller, hayal kırıklığına uğrayacaklardır.” ifadesini kullandı.


Yalçın, Türkiye, tarihinin en önemli seçimlerinden birine adım adım yaklaşırken, Milliyetçi Hareket Partisi’ne yönelik saldırıların belirgin şekilde artış gösterdiğini iddia etti. 12 Haziran seçimlerinin ülkenin geleceğine yön vereceğini kaydeden Yalçın, açıklamasına şöyle devam etti: “MHP’nin yolunu kesmek isteyen kırk haramîler, ellerinde ne kadar silah varsa kuşanıp meydana çıkmıştır. Siyaset meydanında at izi it izine karışmış durumdadır. Türkiye’nin varlık sigortası olan Türk milliyetçilerine karşı gayri nizamî bir harp başlatılmıştır. Başta Tayyip Erdoğan olmak üzere AKP yöneticileri ellerindeki devlet imkânlarını ve kaynaklarını Türk milliyetçilerinin ve Milliyetçi Hareket Partisi’nin aleyhinde kullanmaktadır. ”


MHP’yi yıpratmayı hedef alan internet tabanlı kaset siyasetine milletin prim vermeyeceğini öne süren Yalçın, “Halk da bu tür ahlâksız siyaset tarzına itibar etmemiştir, bundan sonra da etmeyecektir. Çünkü AKP’nin kaseti satmamıştır.” ifadelerine yer verdi.


Yalçın, ‘Her şerde bir hayır vardır’ düsturuna inanan bir camianın mensupları olduklarını hatırlatarak, “Türk milliyetçileri, bugüne kadar olduğu gibi bundan sonra da ‘it ürür kervan yürür’ diyerek sabırla çalışmaya devam edecektir.” dedi.


 

Çok Okunan Haber

Erdoğan’dan kurmaylara talimat: ‘Aramızda kalsın’

Partisinin MKYK toplantısının ardından kurul bir araya gelen Erdoğan’ın, İstanbul Sözleşmesi ile ilgili devam eden …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir