Anasayfa / Otomotiv Haberleri / ÜRETİME BAŞLIYORUZ.

ÜRETİME BAŞLIYORUZ.

TOYOTA TÜRKİYE ÜRETİME BAŞLIYOR


Japonya’daki deprem ve tsunami felaketinden sonra ortaya çıkan parça tedarik problemi sebebiyle Avrupa’daki fabrikalarla birlikte, 21 Nisan-2 Mayıs tarihleri arasında üretime ara veren Toyota Türkiye, yeniden üretime başlayacak.
Toyota Türkiye Genel Müdür ve CEO’su Orhan Özer, üretimin mayıs ayı içinde, mevcut duruma göre kısmen daha düşük seviyede devam edeceğini söyledi.


Japonya’da gerçekleşen büyük deprem felaketinden sonra ortaya çıkan parça tedarik problemleri sonucu üretime ara veren Toyota Türkiye, yarından itibaren üretime başlıyor. Toyota Türkiye Genel Müdürü Orhan Özer, yaptığı yazılı açıklamada, şu andaki duruma göre üretimlerinin Mayıs ayı içinde kısmen daha düşük seviyede devam edeceğini belirtti.
Parça tedarik sürecinin, şirketleri ve Toyota Avrupa tarafından hassasiyetle takip edildiğini ifade eden Özer, ‘Bu süreci, tüm çalışanlarımızla el ele, Toyota’nın temel değerlerinden insana saygı ve sürekli iyileştirme prensipleri doğrultusunda daha da güçlenerek aşacağımızı düşünüyorum. Bu dönem sonrasında ise gerek Toyota Türkiye gerekse Avrupa’da diğer fabrikalarımızın bütün gayretleriyle çalışarak, yıl başında planladıkları üretim rakamlarını gerçekleştireceklerine inanıyorum.’ dedi.


Parça tedarik problemleri sonucu Toyota’nın, Avrupa’da bulunan İngiltere, Fransa, Polonya ve Türkiye olmak üzere, 5 üretim merkezinde Nisan ayı sonu ve Mayıs ayı başı itibarıyla üretim yapmama kararı alınmıştı.
Verso ve Auris modellerini, Sakarya’daki fabrikasında üreten Toyota Türkiye, bu yıl 95 bin araç üretimi hedefliyor. Fabrika, bu yılın ilk çeyreğinde 26 bin adet otomotiv üretirken, 23 bin adedini ihraç etmişti.
CİHAN


  {2}

Çok Okunan Haber

TOYOTA PLAZA BORANLAR

…Toyota Plaza Boranlar…

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir