Anasayfa / Otomotiv Haberleri / Tasarruflu araç üretimine önem

Tasarruflu araç üretimine önem

Ford, yüksek petrol fiyatları nedeniyle tasarruflu araç üretimine önem veriyor.


Amerikan otomobil üreticisi Ford, yüksek petrol fiyatları nedeniyle tasarruflu araç üretimine önem vererek, 1,0 litrelik ve üç silindire sahip şimdiye kadarki en küçük motorunu imal edeceğini açıkladı.


Dev üretici yayımladığı açıklamada, Ford’un şimdiye kadarki en küçük motoru olan yeni üç silindirli ve otomatik sekiz vitesli EcoBoost motoru ekleyerek Kuzey Amerika’daki ürün gamını genişlettiğini belirterek, bu motorun yer alacağı araçların Kuzey Amerika dahil tüm dünyada dağıtımının yapılacağını kaydetti.


Açıklamada, ayrıca Ford’un gelecek yıl piyasaya çıkacak ve şarj edilebilir yeni bir modelinin de bulunduğu yeni nesil hibrit araçlarına da Michigan kentindeki fabrikada üretilen transmisyon sisteminin takılacağı belirtildi.


Ekonomik otomobillerde ABD’de lider olmaya çalışan Ford, dördü 100 kilometrede azami 5,88 litre benzin tüketen olmak üzere 12 yeni yakıt tüketimi düşük aracı piyasaya çıkaracak.


Büyük ve çok yakıt tüketen otomobillerin yanı sıra kamyon tarzı araçlarıyla tanınan Amerikalı üreticiler, ekonomik krizden ve CO2 salımı konusundaki düzenlemelerin artırılmasından bu yana müşterilerinin değişen gereksinimlerine uyum sağlayacak araçları üretmeye çalışıyor.

Çok Okunan Haber

TOYOTA PLAZA BORANLAR

…Toyota Plaza Boranlar…

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir