Anasayfa / Otomotiv Haberleri / OTOMOTİV’DE 100 YENİ MODEL

OTOMOTİV’DE 100 YENİ MODEL

Otomotiv 100 yeni modelle geliyor


Geçen yıl 60 yeni modelle atağa kalkan sektör, bu yıl 100’e yakın yeni modelle rekor tazelemenin peşinde. Bu modellerin yarısı ise ilk kez sahneye çıkacak.
Rekorla kapanan yılı geride bırakan otomotivciler, 2011’de de performansını koruyabilmek adına yepyeni modellerine güveniyor.
2010’da 60’a yakın yeni modeli piyasaya süren sektör, bu yıl yeni model atağına kalkarak 100’e yakın yeni aracı piyasaya sunacak.
Bu araçların yarıya yakını da ilk kez Türkiye yollarında boy gösterecek. Geçmiş dönemin aksine tamamına yakını dünya ile aynı anda Türkiye’de olacak modellerin yanı sıra diğer ülkelerde satılan fakat yeterli talep olmaması sebebiyle getirilmeyen Chevrolet Corvette ve Camaro modelleri de bu yıl sonuna kadar Türkiye sınırlarına girecek.
Yılbaşından bu yana 20’ye yakın model showroomlarda yerini alırken gün sayan modellerden bazıları ise şöyle:
 
Aston Martin: İngiliz marka yılın ikinci yarısında Cygnet isimli minik aracını satışa sunacak.
Chevrolet: Cruze Hatchback yılın ilk yarısına doğru satışa sunacak. Chevrolet’nin MPV sınıfındaki yeni oyuncusu Orlando ise yılın üçüncü çeyreğinde, heyecanla beklenen Camaro ve Corvette’in ise yıl içerisinde Türkiye’de satışa sunulacak.
Ferrari: Markanın 4 tekerlekten çekişli ilk modeli olacak FF, temmuz ayında Türkiye’de piyasaya sunulacak. Ayrıca markanın iddialı modeli 458 Italia’nın Spider versiyonu da aralık ayında satışa sunulacak.
Fiat: Chrysler ile olan bağlardan doğan ve Dodge Journey’in ikizi olacak Fiat Freemont yılın son aylarında piyasaya sunacak.
Hyundai: Güney Koreli üretici Cenevre’de tanıtılan Veloster ve i40’ı da yılın ikinci yarısında pazara sunmayı planlıyor.
Kia: Yılın ikinci yarısında Optima piyasaya çıkacak.
Lancia: Eylül ayında Türkiye’de satışa sunulacak 5 kapılı Ypsilon, markanın ilk yeniliği olacak. Yılın son ayında ise Fiat Grubu ile Chrysler işbirliğinden doğan yeni Thema piyasaya sunulacak.
Land Rover: Markanın en büyük yeniliği şüphesiz Range Rover Evoque olacak. Yılın son çeyreğinde satışa sunulacak Evoque, 2.0 litre turbo beslemeli motor ve 6 ileri otomatik şanzımanla sunulacak. Borusan Otomotiv,
Range Rover Evoque siparişlerini Mart 2011’den itibaren almaya başlayacak.
Mercedes: Ağustos ayında yepyeni C Serisi Coupe satışa sunulacak.
MINI: İngiliz markanın yeni tasarımı MINI Coupe, yıl içerisinde pazara sunulacak.
Toyota: Markanın en büyük yeniliği, temmuz ayında pazara sunulacak küçük minivan sınıfındaki Verso-S olacak.
Volkswagen: Merakla beklenen pick-up Amarok’un ise yılın ikinci çeyreğinde satışa sunulması bekleniyor.


{2}

Çok Okunan Haber

TOYOTA PLAZA BORANLAR

…Toyota Plaza Boranlar…

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir