Mobeseler arabada ceple konuşanı yakalıyor

Mobeseler arabada ceple konuşanı yakalıyor

Türkiye’de birçok kentte başlayan MOBESE uygulaması, sürücüleri trafik kurallarına daha fazla uymaya sevk ediyor. Hız, emniyet kemeri, ışık ihlalleri ve diğer sürücü hatalarını belirleyen MOBESE kameralarıyla direksiyon başında cep telefonu ile görüşen sürücülere de çekilen fotoğraflarla plakaya ceza işlemlerinin artmasının ardından sürücüler, kulaklıklara daha fazla ilgi gösteriyor.

 

Bursa’da cep telefonu ve yan ürünlerini satan bir firmanın sahibi Şafak Narin, AA muhabirine yaptığı açıklamada, kulaklığa olan ilginin son 1-2 aydır hissedilir derecede arttığını bildirdi.

 

Narin, müşterilerinin önemli bir kısmının direksiyon başında telefonla konuşurken yakalanıp, ceza yedikleri için kulaklık almaya geldiğini belirtti. Kablosuz kulakların daha fazla tercih edildiğini vurgulayan Narin, “Kablolu kulaklıklar çabuk bozulduğu için kablosuzlar daha fazla ilgi görüyor. Önümüzdeki dönemde satışların daha da artacağını düşünüyoruz” diye konuştu.

 

Narin, kadın sürücülerin kulaklığı erkeklere oranla daha fazla kullandığına dikkati çekti.

 

Kablosuz kulaklığın “kaba” görünüşü nedeniyle kulakta kötü durduğunu düşünen erkeklerin telefonla direkt konuşmayı tercih ettiğini ifade eden Narin, “Kadınlar ise uzun saçlarıyla örtebildikleri için kulaklığa daha fazla ilgi gösteriyor. Ayrıca kadın sürücüler erkeklere oranla kurallara daha fazla özen gösteriyor. Erkekler ise cezayı yedikten sonra kulaklık almaya geliyor” dedi.

hurriyet

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM