Anasayfa / Otomotiv Haberleri / İşte yeni porsche

İşte yeni porsche

Porsche, ürün gamında bulunan ikinci Diesel modeli tanıttı. Cayenne’in ardından Panamera’da kullanılmaya başlanan motor yüksek performans ve düşük yakıt tüketimini birleştiriyor.


Porsche, ürün gamında bulunan ikinci dizel modeli tanıttı. Cayenne’in ardından Panamera’da kullanılmaya başlanan motor yüksek performans ve düşük yakıt tüketimini birleştiriyor.


Görünüm ve donanım olarak diğer Panamera modellerinden farksız olan dizel versiyonda kullanılan 3 litre hacimli v6 motor 250 beygir güç, 550 Nm tork üretebiliyor. 8 ileri vitesli Tiptronic S şanzımanla donatılan arkadan itişli otomobil 0’dan 100 km/s sürate 6.8 saniyede ulaşırken maksimum sürati 242 km/s olarak açıklandı.


Ortalama yakıt tüketimi normal lastikleriyle 6.5 litre/100 km olarak açıklanan Panamera Diesel düşük yuvarlanma direncine sahip lastiklerle bu ortalamayı 6.3 litre/100 km seviyesine indirebiliyor. 80 litre hacimli yakıt deposu sayesinde otomobilin menzili 1.200 km’ye ulaşyor.


Standart süspansiyon sisteminin yanında havalı üniteyi de opsiyonel olarak sunacak olan Porsche, otomobilin Almanya pazarında başlangıç fiyatını 80.183 Euro olarak açıkladı.

Çok Okunan Haber

TOYOTA PLAZA BORANLAR

…Toyota Plaza Boranlar…

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir