Anasayfa / Otomotiv Haberleri / İ40 GÖRÜCÜYE ÇIKTI

İ40 GÖRÜCÜYE ÇIKTI

i40 görücüye çıktı! (GALERİ)
Hyundai’nin D segmentine yeni bir boyut kazandıracağı belirtilen modeli i40’ın sedan versiyonu Barcelona’da tanıtıldı


Hyundai’den yapılan yazılı açıklamada, Avrupa pazarı hedef alınarak Almanya Rüsselsheim’daki Hyundai Avrupa ARGE merkezinde geliştirilen i40’ın sedan modelinin, Barcelona’daki Motor Show’da ilk kez görücüye çıktığı ve büyük beğeni topladığı belirtildi.


Hyundai i40 sedan modelinin 2011 yılının son çeyreğinde satışa sunulacağı ifade edilen açıklamada, 4,74 metre uzunluğundaki i40 sedanın, ücretsiz yol yardımı, ücretsiz check-up ve garanti ayrıcalığı sunularak müşterilerle buluşturulacağı ifade edildi.


Açıklamada görüşlerine yer verilen Hyundai Motor Europe Kıdemli Başkan Yardımcısı Allan Rushforth, i40’ın station modelinden sonra sedanının da aynı ilgiyi göreceğinden emin olduğunu belirtti. 
Sedan modelinin, station modelinde olduğu gibi üstün işçilik kalitesi, konfor ile düşük tüketim oranlarına ve etkileyici bir tasarıma sahip olduğunu ifade eden Rushforth, şunları kaydetti:


”D segmenti müşterilerinin beklentilerinin karşılığını en iyi şekilde verecek i40’ın, segmentinde rekabetin sınırlarını yeniden belirleyeceğini hepimiz görüyoruz. i40 için yüksek ancak ulaşılabilmesi mümkün hedeflerimiz var. Sedan ve station olarak toplamda yıllık 60 bin adetlik satış hedefimiz var. İ40, sadece 2011 yılı sonuna kadar bize Avrupa pazarındaki payımızda yüzde 3’lük artış sağlayacak.”


1.6 LT BENZİNLİ VE 1.7 LT DİZEL GELECEK
Hyundai i40, Türkiye’de 1.6 litrelik benzinli ve 1.7 litre dizel motorlarla satışa sunulacak. 1.6 litrelik (direkt enjeksiyon sistemli) GDI teknolojisine sahip motor 135 BG’lik gücü ve fabrika verilerine göre 100 km’de ortalama 6 litre olarak açıklanan yakıt tüketimiyle dikkat çekiyor. 1.6 motorlu versiyon 6 ileri düz vites seçeneği ile satışa sunulacak. 1.7 litrelik 115 BG gücündeki dizel motor ise yine fabrika verilerine göre 100 km’de 4.3 litre tüketiyor.


{2}

Çok Okunan Haber

TOYOTA PLAZA BORANLAR

…Toyota Plaza Boranlar…

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir