Anasayfa / Otomotiv Haberleri / FIAT 500 COUPE ZAGATO

FIAT 500 COUPE ZAGATO

FİAT 500 COUPE ZAGATO SINIRLI SAYIDA ÜRETİLECEKFiat’ın 2011 Cenevre Otomobil Fuarı’nda sergilediği Fiat 500 Coupe Zagato’nun sınırlı sayıda üretileceği açıklandı.
Tofaş’tan konuyla ilgili yapılan açıklamada, Zagato ile Fiat’ın tarihi işbirliğinin Fiat 500 Coupe Zagato konsepti ile taçlandığı kaydedildi. Fiat 500 Coupe Zagato’nun tasarım hatları ve motor teknolojisi bakımından önemli artıları bulunduğu belirtilen açıklamada, şöyle denildi: ‘Özellikle konsept aracında kullanılan beyaza doğru dönen sarı gövde rengi, Fiat 500 Coupe Zagato’nun farklı kimliğini ortaya koymak bakımından başarı göstermektedir. Bununla birlikte araca daha ilk bakışta dikkat çeken çifte bombeli tasarımlı tavan ise aracın coupe ve hatchback arası tasarımını daha da vurgulaması bakımından önem kazanıyor. Fiat 500 Coupe Zagato, sportif kişiliği ile mükemmel bir senkronizasyon içinde, parlak krom dış unsurlar, yepyeni çift kol formlu, sentetik ekli (APP-TECH’ten yapılma) 17 inç krom gölgeli jantlar, 205/40 R17 lastikler ve 4 delikli fren diskleri ile de donatılmıştır.’
Çifte bombeli tavan tasarımı, devrimci TwinAir teknolojili 105 HP’lik motoru ve görsel farklılıklarıyla dikkatleri üzerine çeken Fiat 500 Coupe Zagato, ağırlıklı Kuzey Amerika pazarı için Meksika’da üretilecek. Fiat 500 Coupe Zagato’nun seri üretim versiyonundan sınırlı sayıda Avrupa pazarlarına da ithal edilmesi hedefleniyor.


 

{2}

Çok Okunan Haber

TOYOTA PLAZA BORANLAR

…Toyota Plaza Boranlar…

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir