Anasayfa / Otomotiv Haberleri / BÜYÜK GÖRSEL ŞÖLEN

BÜYÜK GÖRSEL ŞÖLEN

MODİFİYE BAYRAMI
Modifiyeli araç tutkunları hafta sonu düzenlenen etkinlikte bir araya geldiler. Yaklaşık 500 aracın katıldığı etkinlikler otomobil yarışından çok modifiyeli araçların görsel şölenine dönüştü.
 
 
Mersindrag kulübünün düzenlediği geleneksel modifiyeli araçlar toplantısı gerçekleştirildi. Mersin Kipa karşısında bulunan alanda yapılan toplantıya yoğun ilgi gösterildi. Yaklaşık 500 aracın katıldığı toplantı da arabalar görsel bir şölen oluşturdular. Sos sistem düzenlenen 30 arabanın özel gösteri yaptığı şölen soluk soluğa izlendi.
Mersindrag Kulübünün Mersin’deki modifiye araba tutkunlarını bir araya getirmek için gerçekleştirdiği toplantıda birbirinden renkli görüntüler ortaya çıktı.
Mersin’de büyük ses getiren organizasyon sonrası modifiye tutkunları bu tip organizasyonların devamının yapılması gerektiğini dile getirdiler.
Aytaç Güneş, Kaan Alper, Cihan Ünal, Mesut Laçin’den oluşan topluluk üyeleri, Mersin’de dernekleşme çabası içersinde olduklarını, daha sonra gerekli pist yapımı için, Mersin Valiliği, Mersin Büyükşehir Belediyesi ile görüşeceklerini ifade ettiler. 
 
Mersin’de drag pisti olsa
 
Organizasyonların Mersin’e büyük katkı sağladığını söyleyerek Mersin Valiliği ve Belediye başkanlarına bu konuda gerekli girişimlerde bulanacaklarını ifade ettiler. Dernek kurmak için girişim yaptıklarını ifade eden Aytaç Güneş, “Bu konuda büyük ilgi var. Bu tür etkinlikler yapıldıkça aslında bilmediğimiz çok sayıda modifiye araç sahibi olduğunu görüyoruz. Şuan www.mersindrag.com isimli internet sitemizi takip eden kişi sayısı 2700. Bu rakam bile ilginin büyüklüğünü gösterir nitelikte. Bağlantılarımız sayesinde bu kişilerden en az 1500’ünde modifiye araç olduğu bilgisine ulaştık. Düzenli bir sistem olması halinde bu rakam daha da artacaktır” diye konuştu.
 
Mersinli dragcılar pist istiyor.
 
Sadece Mersin’de değil Çukurova’da bu yönde hazırlanmış pist olmadığı bilgisini veren Güneş, “Bu insanlar gerekli pist ve alan olmadığı için piyasaya çıkarmıyorlar. Buda yasa dışı yarışlar yapılmasına yol açıyor. Bu işi spor olarak görenler ise başka şehirlere giderek yarışmaya çalışıyor. Buda araçların taşınması gibi sorunlar nedeniyle pahalıya mal oluyor. Ankara, İzmir, Konya gibi şehirlerde bu yarışlar yapılıyor. En yakın Konya’da pist var ve araçlarımızı oraya çekici yardımı ile götürüyoruz” şeklinde ifade kullandı.
2 ayda bir bu tür etkinlikleri yaptıkları bilgisini de veren Güneş, Eylülde yeni bir organizasyon daha yapmak için hazırlık halinde olduklarını belirtti.
 
 

Çok Okunan Haber

TOYOTA PLAZA BORANLAR

…Toyota Plaza Boranlar…

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir