Boranlar Otomotiv

Boranlar Otomotiv

Mersin ve Tarsus’ta 20 yıldır çok önemli hizmetleri bulunan Boranlar Otomotiv’in yönetim kurulu başkanı Serdar Akyurt,firmalarının çevre ile olan ilişkisi ve çevre dostu anlayışlarını dile getiren bir yazı kaleme aldı..
İşte o yazı:

{2}

BORANLAR OTOMOTİV VE ÇEVRE

Gelişmiş ülkelerde kamuoyunda yaygınlaşmış çevre bilinci, çevresel etkilerini kontrol eden firmalar ve ürün-üretim veya hizmetlerinin tercih edilmesinde bir kriter olarak görülmektedir.

Doğal kaynakların ve enerjinin etkin kullanılması; katı, sıvı ve gaz atıkların elimine edilmesi; “Sürdürülebilir Kalkınma” tabir edilen, endüstri ve teknolojinin, zamanla kendini ve yarattığı değerleri yok edecek hızda ve çevresel sorumluluktan yoksun olarak gelişmesini önleyerek, dengeli ve sorumlu bir kalkınmayı sağlayacaktır.

Çevre Su, Hava, Toprak, İnsan, Bitkiler, Hayvanlar, Doğal kaynaklar faktörünün oluşturduğu bir bütündür.

{3}

Kuruluşların faaliyetlerinden kaynaklanan hava kirletici gaz emisyonları, endüstriyel atık sular vasıtasıyla doğal ortama verilen kimyasal maddeler içeren kirli sular, endüstriyel faaliyetlerin sonucunda oluşan katı atıklar, ürün ve yarı ürün hurdaları, tehlikeli atıklar, su-enerji gibi doğal kaynakların tüketilmesi, görsel özellikler ve estetik vb. çevresel etkilerinin; hava-su-toprak-gürültü-manyetik vb. sonuçları ile çevre kirliliğine yol açtığı bilinen gerçektir.

Bu gerçekler ışığından Boranlar Otomotiv olarak toplumsal sorumluluk anlayışımız çerçevesinde geri kazanım, arıtma, kontrol mekanizmaları, kaynakların etkin kullanımı; kirliliğe neden olmayan, azaltan ve kontrol eden işlem, uygulama, madde ve ürünlerin kullanımı ile kirliliğin önlenmesinin belirlenen bir sistem ile kontrol altına alınmasını, bu konularda koyulmuş olan tüm yasa ve düzenlemelere duyarlı bir şekilde uyum, zaman içinde sürekli gelişme ve iyileştirmeyi sağlayan bir Çevre Yönetim Sisteminin kurulmasını amaç edindik.

Bu anlayış ve politika ile Tofaş A.Ş. Yeşil Bayi projesi kapsamında Mersin ve Tarsus Tesislerimizde gerekli koşulları sağlayarak Temmuz 2010 tarihinde ISO 14001 Çevre Yönetim Sistemini kurduk.

Teknoloji ve kalite açısından sürekli büyüyerek ve kendimizi yenileyerek insan sağlığı ve çevre dostu yaklaşımımız ile otomotiv satış-yedek parça ve servis hizmeti sektöründe aranılan firma olmak ana gayemizdir.

{4}

Çevresel açıdan önceliğimiz:

— Şirketimize ait tüm faaliyetleri çevrenin korunması ve iyileştirilmesine önem vererek gerçekleştirmek,
— Kirliliğin önlenmesi prensibinden hareketle faaliyetlerimizin bütün aşamalarında önleyici yaklaşımla hareket etmek,
— Atıkların uygun şekilde geri kazanımı veya bertarafını sağlamak,
— Malzeme, enerji ve doğal kaynakları en verimli ve ekonomik şekilde kullanmaktır.

Kamuoyuna açık olan bu politika çerçevesinde;

— Çevre Yönetim Sistemi ile ilgili yasal ve diğer zorunluluklara uymak,
— Çevre Yönetim Sistemimizi düzenli olarak gözden geçirerek sürekli iyileştirmek ve gelişimini sağlamak,
— Çalışanlarımızın alınan kararlara katılımını sağlamak,
— Çevre Yönetim Sistemi bilincinin her seviyede yerleşmesi için gerekli eğitim faaliyetlerini ger

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM