Yavuz Donat

Yavuz Donat

Mersinli gazeteci-yazar Yavuz Donat’ın adı, Camişerif Mahallesi’nde doğup büyüdüğü 5210 nolu sokağa verilecek. Akdeniz Belediye Meclisi’nin yaptığı olağan toplantıda Belediye Başkanı Fazıl Türk tarafından verilen önerge, görüşülmek üzere Eğitim-Kültür Komisyonu’na havale edildi. Donat’ın adının, doğduğu evin yer aldığı 5210 sokağa verilmesine ilişkin önerge Meclis tarafından kabul edilirse, Donat’ın adı 1942 yılında doğduğu sokağa verilecek.


Mersin’in merkez ilçe Akdeniz Belediyesi, önemli bir kararı daha gündemine alarak gazeteci-yazar Yavuz Donat’ın adının, Mersin’de Camişerif Mahallesi’nde doğup büyüdüğü sokağa verilmesine ilişkin önerge hazırladı. Akdeniz Belediye Meclisi, 2011 yılı Şubat Ayı Olağan Toplantısını Belediyesi Konferans Salonunda gerçekleştirdi. Akdeniz Belediye Başkanı Fazıl Türk’ün başkanlık ettiği Meclis toplantısında, açılış ve yoklamanın ardından bir önceki birleşim tutanak özetleri oybirliğiyle kabul edildi. Liman Vergi Dairesi’nce oluşturulacak satış komisyonuna asil ve yedek olarak Hüseyin Gür ve Ömer Nas seçildi. Gündemin bir diğer maddesinde yer alan, kadın-erkek eşitliği için ‘Aile İçi İletişim Eğitimleri’ ile ilgili programın yürütülmesine ilişkin teklif, Kadın-Erkek Eşitliği ile Eğitim-Kültür komisyonlarına havale edildi.
Meclis toplantılarının her ayın hangi gününde yapılacağına ve Meclisin ne zaman tatile gireceğine yönelik Eğitim-Kültür Komisyonu raporu da oybirliği ile kabul edildi. Buna göre Akdeniz Belediye Meclisi, her toplantısında bir sonraki birleşimin ne zaman yapılacağına karar verecek. Ayrıca, Belediye Meclisi, 2011 yılı Ağustos ayında tatile girerek çalışmalarına 1 ay ara verecek. Toplantıda ayrıca Anadolu Basın Birliği Mersin Şubesi tarafından, Akdeniz Belediye Meclisi’nde görüşülmek üzere yaptığı teklif ile Mersin Camişerif Mahallesi’nde doğup büyüyen gazeteci-yazar Yavuz Donat’ın adının, doğduğu evin yer aldığı 5210 sokağa verilmesine ilişkin önerge de gündeme alındı. Eğitim-Kültür Komisyonu’na havale edilen önerge, Meclis tarafından kabul edilirse, Donat’ın adı 1942 yılında doğduğu sokağa verilecek.
Gündemin son maddesinde yer alan, ayakkabı boyacıları için belediye tarafından yapılan lostraların ve dükkanların, Akdeniz Belediyespor Kulübü’ne devrine ilişkin teklif, Plan-Bütçe ve Spor Komisyonlarına havale edildi. Temenni ve önerilerin ardından Akdeniz Belediye Meclisi’nin 3 Mart 2011 günü saat 11.00’de toplanmasına karar verildi. (iha)


 

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM