Anasayfa / Kültür Sanat Haberleri / UFO Stalin’in mi Oyunuydu ?

UFO Stalin’in mi Oyunuydu ?

UFO Stalin’in mi Oyunuydu ?
1947 yılında görüntülenen UFO ve uzaylı cesedinin eski Sovyet lideri Stalin’in oyunu olduğunu iddia eden bir kitap konuya başka bir boyut kazandırdı.


Uzaylılar ve uçan daireler yıllardır tartışılan ve çeşitli olaylarla ispatlanmaya çalışılan bir konu.
Los Angeles Times gazetesi yazarlarından Annie Jacobsen’in “51. Bölge – Sansürsüz Tarih” adlı kitabı Ufoları farklı bir açıdan ele alıyor.
Nevada’da 1947 yılında bir UFO’nun düştüğü söylenen bölge, araştırmalar için halka kapatılmasına rağmen UFO meraklılarının ziyaret yeri haline gelmişti.
Önce bir uçan daire düştüğü bilgisi verilmiş ardından bunun bir hava gözlem balonu olduğu açıklanmıştı.
Birçok bilim adamı ve politikacı ile görüşen yazar Annie Jacobsen, içinden uzaylı cesetleri çıktığı belirtilen UFO’nun dönemin Sovyet lideri Stalin’in bir oyunu olduğunu, olayı öğrenen Amerikalı yetkililerin gerçeği sakladığını yazdı.
Jacobsen’in kitabına göre, tek kanatlı bir Alman Nazi uçağı olan Horten Ho 229 jetindan esinlenen Stalin, Amerikalılarda uzaylı paniğine yol açmak istedi.
Kitapta Stalin’in, Nazi kamplarında mahkumlar üzerinde insanlık dışı deneyler yapan Doktor Mengele’den yardım aldığı belirtiliyor.
Mengele’nin insan ve domuz genleriyle tasarladığı ve uzaylı görünümlü çocukları uzaktan kumanda edilen uçakla Amerika’ya gönderen Stalin, Amerikalılar arasında 1938’de uzaylılarla ilgili bir radyo programının yol açtığı gibi panik yaratmayı planladı.
Olayla ilgili olarak görüşleri sorulan Amerikan Hava Kuvvetleri, kitabı henüz okumadıklarını bu nedenle bir yorum yapamayacaklarını belirtti.
O dönemden bu yana New Meksiko’daki 51’inci bölge ve bu olayla ilgili basına yansıyan deforme olmuş uzaylı görüntüler ve haberler, uzaylılar ve UFO’lara dair en önemli tartışma konuları arasında yer alıyordu.{2}

Çok Okunan Haber

YAŞNAME

YAŞNAME Dokuz aylık yolda çıktım sefere; Şu âleme üryan gelen kul idim Dostları küstürüp, kırmam …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir