Anasayfa / Güncel Haberler / Tuğba Demirkale, Kısa filmi ile Mersin’i Avrupa’ya taşıdı

Tuğba Demirkale, Kısa filmi ile Mersin’i Avrupa’ya taşıdı

Mersin Üniversitesi İletişim fakültesi öğrencisi Makbule Tuba Demirkale hazırladığı “Sessiz İnsanlar” kısa filmi ile Floransa’dan birincilik ödülü aldı.

Kültür ve Turizm Bakanlığı Sinema Genel Müdürlüğü ve Türkiye Sinema ve Audiovisuel Kültür Vakfı (TÜRSAK) iş birliğiyle düzenlenen “16. Geleceğin Sineması: Sinema Öğrencilerinin Kısa Film Projelerini Destekleme Yarışması” sonuçlandı.

Yönetmen Yüksel Aksu’nun başkanlığında, oyuncu Ceren Moray, TÜRSAK Başkanı Yapımcı Elif Dağdeviren, Bahçeşehir Üniversitesi İletişim Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Hasan Kemal Suher ve Kültür ve Turizm Bakanlığı Sinema Genel Müdür Yardımcısı Mustafa Selçuk Yavuzkanat’tan oluşan ana jüri tarafından daha önce senaryolarıyla destek almaya hak kazanan 10 kısa film projesi arasından 3 film ödüllendirildi.

Mersin Üniversitesi İletişim Fakültesi Radyo, Televizyon ve Sinema Bölümü son sınıf öğrencisi Makbule Tuba Demirkale, Yapım-Yönetim dersi kapsamında gerçekleştirdiği “Sessiz İnsanlar” adlı kısa film projesiyle birincilik ödülüne layık görüldü.

Bahçeşehir Üniversitesi Galata Kampüsü’nde gerçekleştirilen törende ilk üçe giren filmlerin izlenmesinin ardından ödül takdimi gerçekleştirildi. Öğrencimiz, birincilik ödülünü, TÜRSAK Başkanı Yapımcı Elif Dağdeviren ve Bahçeşehir Üniversitesi İletişim Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Hasan Kemal Suher’in elinden aldı.

  1. Geleceğin Sineması’nda 90 başvuru yapıldı. Tuğba Demirkale’nin “Sessiz insanlar” filmi ilk 10’a girdi ve ödül aldı.
  2. Geleceğin Sineması kapsamında yapım ve yapım sonrası desteği alan ve yarışmanın birincisi olan Makbule Tuba Demirkale’nin “Sessiz İnsanlar” filmi yarışmanın gururu oldu.

Sinema öğrencilerinin kısa film projelerini hayata geçirmeleri için 16 yıldır destek veren TÜRSAK Vakfı’nın bu yıl gerçekleştirdiği “16. Geleceğin Sineması”nda birincilik kazanan Makbule Tuba Demirkale’nin “Sessiz İnsanlar” filmi Floransa Film Ödülleri’nde “En İyi Öğrenci Filmi Ödülü”nü kazandı.

Çok Okunan Haber

ÇEVRE MERKEZİ KUŞATTI

Bekir Zorba yazdı “ Halkın oyunu almak isteyen; önce onu iyi tanımalı ”   Seçmen …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir