ŞİVAN’DAN NAKLEN KONSER

ŞİVAN’DAN NAKLEN KONSER

TRT, Kürt sanatçı Şivan Perwer’in Türkiye’de Sezen Aksu ile konseri için kolları sıvadı. 35 yıl sonra Türkiye’ye gelecek Perwer’in konseri canlı yayımlanacak
Ünlü Kürt sanatçı Şivan Perwer’in Türkiye’de konser vermesi için TRT hazırlıklarını tamamlamak üzere. Perwer’in önerdiği gibi Sezen Aksu ile düet formülü için kollar sıvandı. Hükümetin demokratik açılım ve referandum sürecine destek veren Aksu’un bu öneriye sıcak bakması bekleniyor. Yaklaşık 35 yıl sonra Türkiye’ye ilk kez gelecek olan Perwer’in tarihi konseri TRT ekranlarından canlı yayımlanacak. Şivan Perwer’in Almanya gezisinde Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç’ı ziyaretinin yankıları sürüyor. Arınç, ayağının tozuyla Perwer’in büyük bir orkestra eşliğinde Sezen Aksu ile konser isteğini TRT Genel Müdürü İbrahim Şahin’le görüştü. Perwer’in çok büyük sanatçı olduğunu vurgulayan Arınç, “Bu iş gerçekleşirse Kürt kardeşlerimiz için anlamlı bir jest olur” derken TRT de bu dev konsere yeşil ışık yaktı. Arınç birçok ülkede filarmoni orkestraları ile konser veren Perwer için prestijli bir konser organizasyonu istedi. TRT Şeş adına verilecek konserin büyük bir orkestra eşliğinde Türkiye’nin en iyi opera salonunda yapılması planlanıyor.

TARİH ŞİMDİLİK GİZLİ TUTULUYOR
TRT Genel Müdürü Şahin, Arınç ile görüşmesinde konserin maliyet çerçevesi ve takvimini konuştu. Şahin, Perwer’in Türkiye’ye dönüşünde yapılacak konserin çerçevesini belirlediklerini belirterek, tarihini şimdiden söylemenin doğru olmadığını söyledi. PKK tarafından tehdit edilen Perwer’in Türkiye’ye geliş ve konser tarihi şimdilik gizli tutuluyor. Arınç, Perwer’e yönelik tehdidi de sert bir dille eleştirdi: “Onu tehdit etme cüretinde bulunanları lanetliyorum. Yüreği vatan hasreti ile yanan birinin bunlara maruz kalmasına üzüldüm. Kendisi cesur açıklamalar yaptı, tebrik ediyorum. Türkiye’de birlik ve bütünlüğün yolunu sanatçılar açacak.”

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM