Anasayfa / Kültür Sanat Haberleri / SİNEMADA ŞENLİK VAR

SİNEMADA ŞENLİK VAR

Sinemada Bereketli Hafta
Sinemaseverler bu hafta 4’ü yerli, 9 yeni filmle buluşacak. İşte haftanın yenileri…


Sinemaseverler, bu hafta, komedi, animasyon, dram ve gerilimin bulunduğu 4’ü yerli 9 yeni filmle buluşacak.
İşte haftanın yeni filmleri…
Ağır Abi
Oğuzhan Uğur’un yönettiği ve Halil Taşdemir, Senem Başak, Serhat Turan ile Erdinç Kurt’un oynadığı ’’Ağır Abi’’ filminde, mafya dizilerinden etkilenen Efe ve Yiğit adında iki genç, ağır abi olabilmek için ne yapabileceklerini düşünürlerken, en acımasız mafya babası Abidin Cirit’in yaşadığı kasabaya giderler. Ufak bir güç gösterisiyle kendilerini Abidin Cirit’e kanıtlayan ikili, onun bir anda alemden çekilmesiyle yıkılır.
Gişe Memuru
Tolga Karaçelik’in yönettiği ve Serkan Ercan, Zafer Diper, Nergis Öztürk ile Nur Aysan’ın oynadığı ’’Gişe Memuru’’ filminin konusu şöyle:
’’Kenan, babasıyla oturan bir gişe memurudur. Otomatikleştiği gişesinde, hayal ve gerçek arasındaki çizgi daha da belirsizleşmeye başlar. Kenan’ın, ev, servis ve gişe arasında sıkışıp kalan hayatı yeni atandığı gişelerde değişir.’’
Küçük Günahlar
Rıza Kıraç’ın yönettiği ve Macit Koper, Esra Ruşan, Berke Üzrek ile Tülay Günal’ın oynadığı ’’Küçük Günahlar’’ filmi, üçlü bir aşk hikayesinin ardında bireyin vicdani hesaplaşmasını açığa çıkarmaya çalışıyor.
Devrimden Sonra
Mustafa Kenan Aybastı’nın yönettiği ve Cezmi Baskın, Metin Coşkun, Fırat Tanış ile Altan Gördüm’ün oynadığı ’’Devrimden Sonra’’ filmi, 12 küçük öyküden oluşuyor.
Kırmızı Başlıklı Kız: Kötülere Karşı
Mike Disa’nın yönettiği ve Glenn Close, Hayden Panettiere, Cheech Marin ile Patrick Warburton’un seslendirdiği ’’Kırmızı Başlıklı Kız: Kötülere Karşı’’ filmi, animasyon sahneleriyle izleyicilerin ilgisini çekecek.
Filmde, Nicky Flippers tarafından acilen göreve çağrılır ve eğitimini yarıda bırakmak zorunda kalır. Kötü kalpli bir cadı, Hansel ve Gretel adında iki masum çocuğu alıkoyar. Nicky’nin arama kurtarma görevi için Kırmızı Başlıklı Kız’a ihtiyacı vardır.
Suçlu Kim?
Malcolm Venville’in yönettiği ve Keanu Reeves, Vera Farmiga, Judy Greer ile James Caan’ın oynadığı ’’Suçlu Kim? (Henry’s Crime)’’ filmi, komedi sahneleriyle izleyicilerin yüzünü güldürecek. Henry, hayalleri olmayan, hayatını amaçsızca sürdüren bir adamdır. Bir sabah kendisini bir banka soygunun içinde bulur ve suçu olmadığı halde hapse girer. Hapiste hayatını değiştirecek olan adam ile tanışacaktır.
Kıyamet Gecesi
Brad Anderson’un yönettiği ve Hayden Christensen, Thandie Newton, John Leguizamo ile Jacob Latimore’un oynadığı ’’Kıyamet Gecesi” filmi, gerilim sahneleriyle izleyicilerin karşısına çıkacak.
Filmin konusu şöyle:
İnsan nüfusunun çoğu, gizemli bir şekilde ortadan kaybolur. Arkalarında herhangi bir ipucu bırakmadan kaybolan bu insanlar, arkalarında bıraktıkları kişisel eşyalara bakılırsa, yanlarında hiçbir şey götürmemişlerdir. Bu tuhaf ve karanlık olaydan kurtulan bir grup insan buluşur. Aralarında son kalan insanlar olduklarını düşünenler vardır.
Copacabana: Düğün Hediyesi
Marc Fitoussi’nin yönettiği ve Isabelle Huppert, Aure Atika, Lolita Chammah ile Jurgen Delnaet’in oynadığı ’’Copacabana: Düğün Hediyesi’’ filminin konusu şöyle:
Babou, hiçbir şeyi önemsememektedir, ancak kızının kendisini düğününe çağırmaya utandığını öğrenince, hayatında bazı değişiklikler yapmaya karar verir. Belçika kıyılarında devre mülk satışı işine girer ve örnek çalışan seçilir. Sırada, kızına yakışır bir hediye bulmak vardır.
Blitz
Elliott Lester’in yönettiği Jason Statham, Paddy Considine, Aidan Gillen ile Zawe Ashton’ın oynadığı ’’Blitz’’ filmi, gerilim sahneleriyle sinemaseverlerle buluşacak. Filmde, işinin ehli bir polis olan Tom Brant, şehre korku salan seri katili yakalamak için görevlendirilir. Brant, olaylar geliştikçe hedefin kendisi olduğunu anlar.


{2}

Çok Okunan Haber

YAŞNAME

YAŞNAME Dokuz aylık yolda çıktım sefere; Şu âleme üryan gelen kul idim Dostları küstürüp, kırmam …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir