MEÜ’DEN ÇAĞRI

MEÜ’DEN ÇAĞRI

Mersin’de, ‘Proje Önerilerinizi Hayata Geçirebilirsiniz’ sloganıyla hayata geçirilen; ‘Ar-Ge Proje Pazarı-2011’ kapsamında kentte Ar-Ge çalışmaları özendirilerek, üniversite-sanayi işbirliğinin de geliştirilmesi amaçlanıyor.


Mersin Üniversitesi (MEÜ), Mersin Ticaret ve Sanayi Odası (MTSO) ile Mersin Teknoparkı tarafından ortaklaşa yürütülen çalışmalarla birlikte; MEÜ öğrenci ve araştırmacılarıyla sanayi kuruluşları temsilcilerinin bir araya gelerek, somut Ar-Ge önerilerini birbirlerine tanıtmasının sağlanması amaçlanıyor. Ar-Ge çalışmalarının özendirilmesinin yanı sıra üniversite-sanayi işbirliği olanaklarının da aranacağı yarışmayla birlikte aynı zamanda da Bölgesel Proje Pazarı Platformu tarafından düzenlenecek olan; ‘Ar-Ge Proje Yarışması’nda MEÜ adına katılacak 6 projenin de belirlenmesi hedefleniyor.
MEÜ öğretim elemanlarının yanı sıra kentte faaliyet gösteren sanayici ve zanaatkarlarla MEÜ öğrencilerinin katılacağı yarışmanın ödülününse; MEÜ takımından ‘Bölgesel Ar-Ge Proje Yarışması’nda ilk üçe girecek olan proje sahibine MEÜ Bilimsel Araştırma Projeleri Birimi tarafından, birim esaslarına uygun destek verilmesi olduğu kaydedildi. Son başvurunun 15 Nisan 2011 tarihinde yapılacağı açıklanan yarışmayla ilgili olarak belirlenen tematik alanlarsa şöyle; ‘Alternatif Enerji’, ‘Bilişim Teknolojileri’, ‘Biyomedikal/Biyoteknoloji’, ‘Çevre Teknolojileri’, ‘Elektrik-Elektronik Teknolojileri’, ‘Gıda-Tarım Teknolojileri’, ‘İleri Malzemeler’, ‘Makine Teknolojileri’, ‘Kimya/İlaç Teknolojileri’ ve ‘Tekstil’. (iha)

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM