Anasayfa / Kültür Sanat Haberleri / Mersin’de Sanat Sokağa İndi

Mersin’de Sanat Sokağa İndi

Akdeniz Belediyesi tarafından ‘Üretiyoruz, Öyleyse Varız, Kentin Sanatçılarıyız’ sloganı ile geçtiğimiz yıl düzenlenen Sanat Park Etkinliğinin ikincisi 31 Mayıs’ta başlıyor. Mersinli ve Mersin’de yaşayan, çalışmalarını Mersin’de sürdüren sanatçıların eserlerini bir arada sergileme olanağı bulduğu etkinlik toplam 3 gün sürecek.

Bir kültür ve sanat şehri olmayı hedefleyen Akdeniz Belediyesi, sanat etkinliklerine verdiği desteğin yanı sıra kültür-sanat faaliyetlerinin geniş bir kesime ulaşması için öncü rolünü de sürdürüyor. İlkini 2010 yılında gerçekleştirdiği Sanat Park Etkinliği, bu yıl 31 Mayıs-2 Haziran 2011 tarihleri arasında yapılacak. Her branştan sanat eserlerinin yer alacağı ve canlı performanslarla renklendirilecek olan etkinliğe bu yıl da geniş katılım ve yoğun bir ilgi bekleniyor. Atatürk Caddesi Mersin Atatürk Evi yanında bulunan Akdeniz Belediyesi Sanat Parkı’nda yapılacak olan etkinlikte Mersinli ve Mersin’de yaşayan, çalışmalarını Mersin’de sürdüren aydın, yazar, şair, sanatçı ve gazeteciler eserlerini sergileyecekler ve yurttaşlarla bir araya gelecekler

{2}

Başkan Türk, “Üreten insan kente ve insanlığa değer katar”

Sanatın ve sanatçının yanında olduğunu her platformda dile getiren Akdeniz Belediye Başkanı M. Fazıl Türk, aydın ve sanatçıların toplumun öncüleri ve neferleri olduğunun altını çizdi. Mersin’de yaşayan sanatçıların, yıllardır hayalini kurdukları bir organizasyonu gerçeğe dönüştürmenin mutluluğunu yaşadıklarını da vurgulayan Başkan Türk, “Üreten insan kente ve insanlığa değer katar. Biz Akdeniz Belediyesi olarak bu etkinlik ile insanlığa değer katan sanatçıların eserlerini yurttaşlarla özgürce paylaşabildikleri bir ortam oluşturuyoruz. İnanıyorum ki gerek aydın ve sanatçılarımız; gerekse Mersinli yurttaşlarımız bu etkinliklerden azami ölçüde istifade edeceklerdir. Geçen yıl ilkini düzenlediğimiz, büyük ilgi gören ve onlarca olumlu tepki aldığımız Sanat Park Etkinliğimiz her geçen yıl daha da büyüyecek ve geleneksel hale gelecek. Yerel sanatçılarımızın ve halkımızın bu büyük buluşmasına tüm yurttaşlarımızı davet ediyor, emeği veren tüm sanatçı dostlarımıza şimdiden teşekkür ediyorum” dedi. 31 Mayıs 2011 günü başlayacak olan Sanat Park Etkinliği toplam 3 gün sürecek. Etkinlikte müzik dinletileri, söyleşiler, atölyeler, tiyatro gösterileri ve farklı sanat dallarından sergiler yer alacak.

{3}

{4}

{5}

Çok Okunan Haber

YAŞNAME

YAŞNAME Dokuz aylık yolda çıktım sefere; Şu âleme üryan gelen kul idim Dostları küstürüp, kırmam …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir