Gücümüz Var..!

Gücümüz Var..!

Mersin Valisi Hasan Güzeloğlu, Akdeniz Oyunları Uluslararası Komitesi’nin Yunanistan’ın ekonomik kriz nedeniyle yükümlülüklerine yerine getirmemesi nedeniyle ev sahipliği hakkını Volos kentinden aldığını hatırlatarak, “Mersin olarak bu büyük organizasyonun altından tek başına kalkabilecek güçteyiz” dedi.


 2017 yılında organize edilecek olan; ’18. Akdeniz Oyunları’na aday olan ve ‘2013 Akdeniz Oyunları’ için de adaylığı tekrar söz konusu olan Mersin’de hazırlık çalışmaları devam ediyor. Vali Hasan Güzeloğlu beraberindeki Büyükşehir Belediye Başkanı Macit Özcan ile birlikte oyunlarla ilgili olarak yürütülen hazırlık çalışmaları kapsamında Mersin Üniversitesi’ni (MEÜ) ziyaret ederek, burada Rektör Suha Aydın ile bir araya geldi. Üniversitede gerçekleştirilen değerlendirme toplantısındaysa Mersin’in ‘2013 Akdeniz Oyunları’na ev sahipliği yapabilme ihtimali üzerinde durularak, 2017 için çalışmaların hangi aşamada olduğu masaya yatırıldı.
MEÜ Rektör Yardımcıları Prof. Dr. Gürol Emekdaş ve Prof. Dr. Yüksel Özdemir’in yanı sıra Gençlik ve Spor İl Müdürü Emrullah Taşkın, Bayındırlık ve İskan İl Müdürü Zekeriya Evren ile Mersin Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Şerafettin Aşut’un da katıldığı toplantıda; MEÜ’nün sosyal, kültürel, sportif olanaklarının yanı sıra barınma olanakları gözden geçirildi. Toplantıda ayrıca ‘Akdeniz Oyunları’ hazırlık çalışmaları kapsamında kurulması planlanan; ‘Olimpiyat Köyü’nün de değerlendirilmesi de yapıldı. Toplantının ardından, MEÜ Çiftlikköy Merkez Kampusu’ndaki sosyal ve sportif tesislerde inceleme yapıldı.
Vali Güzeloğlu başkanlığındaki heyete, MEÜ Rektörü Prof. Dr. Suha Aydın tarafından yapımı devam eden öğrenci yurdunun yanı sıra spor kompleksi hakkında bilgi verildi. Öğrenci yurdu inşaat çalışmalarını da inceleyen heyet, 6 bin kişi kapasiteli ‘Olimpiyat Köyü’ için de teknik olanaklarla birlikte arazi koşullarını değerlendirdi. Heyet, son olarak kapalı spor salonu ile inşaatları devam eden spor kompleksi bloklarında inceleme yaptı. Teknik gezinin ardından kısa bir değerlendirme yapan Vali Hasan Güzeloğlu, Mersin’in mevcut olan ve yapılacak olan tesisleri ile büyük bir organizasyonu tek başına gerçekleştirecek kapasiteye sahip olduğunu altını çizdi.
Akdeniz Oyunları Uluslararası Komitesi’nin Yunanistan’ın ekonomik kriz nedeniyle yükümlülüklerine yerine getirmemesi nedeniyle ev sahipliği hakkını Volos kentinden aldığını vurgulayan Güzeloğlu, bu noktada da kent olarak ‘2013 Akdeniz Oyunları’na ev sahipliği yapmaya hazır olduklarını dile getirdi. Rektör Suha Aydın da, ‘Akdeniz Oyunları’nın Mersin’de yapılması halinde MEÜ olarak her türlü desteği sunmaya hazır olduklarını vurguladı. (iha)


 

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM