Anasayfa / Kültür Sanat Haberleri / Fatih Alkar başkan oldu

Fatih Alkar başkan oldu

İçel Sanat Kulübü olağan genel kurulu gerçekleştirildi. İçel Sanat Kulübü Yönetim Kurulu Başkanlığını yürüten Teoman Sungur genel kurulda yeniden aday olmayarak yerini daha genç üyelere bırakacağını söyledi. Tek liste ile gidilen genel kurulda Fatih Alkar İçel Sanat Kulübü’nün yeni Yönetim Kurulu Başkanı seçildi.


 


MÜJGAN YAĞMUR/Mersin İmece


 


Alkar, “Şimdiye kadar görev yapmış başkan ve üyelere teşekkür ediyoruz. İSK’nün Mersin’deki konumun bilincindeyiz. Kentin kültür ve sanatına yapmış olduğu katkılar kamuoyu ve sanat çevreleri tarafından bilinmektedir. Ben ve arkadaşlarım bu bilinçle İSK’nün bayrağını daha yukarılara taşıyacağız” dedi.


 


Genel kurulda bir konuşma yapan eski başkan Teoman Sungur, başkanlığı süresince yaptıkları projeleri anlattı ve bu projelerin takipçisi olmaya da devam edeceğini söyledi.


İçel Sanat Kulübü’nün olağan genel kurulu hafta sonu gerçekleştirildi. Nevit Kodallı salonunda gerçekleştirilen genel kurulda konuşan Teoman Sungur, İçel Sanat Kulübü’nün kamu yararına bir dernek statüsüne geçmek için projeler yürüttüklerini ve bunda da sona gelindiğini söyledi. Yapılan projelerin takipçisi olmaya devam edeceğini ifade eden Sungur, “Kulübün kamu yararına faaliyet gösteren bir dernek haline gelmesi için 2 yıldır projeler yürüttük ve bunun son aşamasına geldik. Yakın zamanda bu statüye kavuşacağımıza inanıyorum. Bunun dışında İçel Sanat Kulübü’nün bulunduğu sokakta yenilemesi için projeler yürütüyorduk. Fakat yeni valinin gelmesiyle bu proje bizim inisiyatifimizden çıktı ve projenin hinterlandı da genişledi, başka bir konsepte büründü” diye konuştu.


 


Binaların rölöve ve restorasyon çalışmaları için 263 bin lira ayrıldığını ve ihaleye çıkıldığını kaydeden Sungur, çalışmaların yeni yıla kadar bitirileceğini söyledi. Sungur, “İçel Sanat Kulübü’nün binaları restore edilecek ve yeni yıl

Çok Okunan Haber

YAŞNAME

YAŞNAME Dokuz aylık yolda çıktım sefere; Şu âleme üryan gelen kul idim Dostları küstürüp, kırmam …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir