Anasayfa / Güncel Haberler / BÜYÜKŞEHİR ODA MÜZİĞİ GRUBU SOSYAL MEDYADAN HALKA ULAŞTI

BÜYÜKŞEHİR ODA MÜZİĞİ GRUBU SOSYAL MEDYADAN HALKA ULAŞTI

Mersin Büyükşehir Belediyesi, ülkemizi ve tüm dünyayı etkisi altına alan Koronavirüs salgını nedeniyle zamanını evde geçirmek durumunda kalan vatandaşlarımızı, diğer alanlarda olduğu gibi kültürel anlamda da yalnız bırakmıyor.

Kültür ve Sosyal İşler Daire Başkanlığı’na bağlı Oda Müziği Grubu, belli zamanlarda vereceği mini konserlerle, kültür ve sanat etkinliklerini, zamanını evde geçiren vatandaşlarımızın ayağına kadar getiriyor. İlk konserini Pazar akşamı belediyemize ait sosyal medya hesaplarından canlı olarak veren Mersin Büyükşehir Belediyesi Oda Müziği Grubu, çaldığı parçalarla hesapları takip eden vatandaşlarımızın büyük beğenisini kazandı.

İçinden geçtiğimiz sürecin olağan olmadığını ve hem ülkemiz hem de dünya açısından zor bir dönemden geçildiğini belirten Kültür ve Sosyal İşler Daire Başkanı Bengi İspir Özdülger, “Bu süreçte hem evde zaman geçiren vatandaşlarımızın hayatına kısa süre de olsa değişiklik ve renk katmak, hem de hayatın her şeye rağmen devam ettiği bilincini vatandaşlarımızın unutmaması için, Daire Başkanlığımıza bağlı Oda Müziği Grubumuz, belli zamanlarda bu tür mini konserlerle vatandaşlarımızın evlerine sosyal medya aracılığıyla konuk olacaklar. Kültürel ve sanatsal etkinliklerimiz belli bir süre ertelenmiş olabilir, fakat insanlarımızın bu etkinliklere de ihtiyacı olduğu düşüncesinden yola çıkarak, haftanın belli zamanlarında evdeki vatandaşlarımıza böylesi sürprizlerimiz olacak” dedi.

Mersin Büyükşehir Belediyesi’nin, Başkanımız Vahap Seçer öncülüğünde ilgili tüm birimleriyle mücadele ettiği bu salgının, en kısa zamanda ve en az zararla sona ermesini dileyen Bengi İspir Özdülger, kültür ve sanat dolu cıvıl cıvıl bir Mersin’e çok yakın zamanda kavuşacaklarına olan inancını dile getirdi.

 

Çok Okunan Haber

“Sosyal Demokrasinin Yeni Nesil Belediyeciliği”

31 Mart seçim sonuçları CHP’nin genel iktidara yürüyüşü açısından son derece elverişli bir siyasal ortamın …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir