Anasayfa / Güncel Haberler / 2. Şinasi Develi Mersin Kent Ödülü’ne Başvurular Devam Ediyor

2. Şinasi Develi Mersin Kent Ödülü’ne Başvurular Devam Ediyor

22 Ocak 2020 tarihinde aramızdan ayrılan Mersinli Avukat Şinasi Develi’nin kente yaptığı katkıların bilinirliğini artırmak ve Mersin ile ilgili yapılacak yeni çalışmaları teşvik etmek amacıyla düzenlenen 2. Şinasi Develi Mersin Kent Ödülü’ne başvurular devam ediyor.

Mersin kent yaşamına dair ilgiyi arttırmak, yerel ve ulusal ölçekte araştırmacıların ve sanatçıların dikkatini “Mersin Kenti” üzerine çekmek, Mersin’e dair inceleme, araştırma ve çalışmalar yapılmasını, sanat eserleri üretilmesini teşvik etmek üzere gelenekselleşmesi planlanan Şinasi Develi Mersin Kent Ödülü’ne başvurular, 1 Aralık 2021 tarihine kadar posta ya da mersinkentodulu@sinasideveli.com adresine e-posta yoluyla yapılabilir.

Ödüle, Mersin’in kent merkezine ilişkin (Mezitli, Yenişehir, Toroslar ve Akdeniz ilçe sınırları) her türlü bilimsel araştırmanın ve sanatsal yapıtın müellifi başvurabilecek ya da aday gösterilebilecek.

İlki 27 Ocak 2021’de Kültür Merkezi’nde düzenlenen ve Turan Ali Çağlar’ın ‘Mersin Tarsus Halk Kültürü’ eserine verilen Şinasi Develi Mersin Kent Ödülü’nün ikincisi, Şinasi Develi’nin ölüm yıldönümü olan 2022 Ocak ayının üçüncü haftasında yapılacak.

Yarışmaya Büyükşehir Belediyesi’nin yanı sıra Mersin Barosu, Akdeniz, Mezitli, Toroslar ve Yenişehir Belediyeleri, Mersin Ticaret ve Sanayi Odası ile Mersin Deniz Ticaret Odası da destek veriyor.

Çok Okunan Haber

4 Şubat 2022 Saat 17:30 Mersin Kongre ve Sergi Sarayı ?

4 Şubat 2022 Saat 17:30 Mersin Kongre ve Sergi Sarayı ?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir