Mekin Merter Salt: MHP'NİN ŞANSI YOK

 AK Parti Mersin İl Başkanı Mekin Merter Salt, yerel seçimlerde ilçe ve büyükşeh ...

25.11.2013 16:28:00

 AK Parti Mersin İl Başkanı Mekin Merter Salt, yerel seçimlerde ilçe ve büyükşehir belediye başkanı adaylarının kesinlikle anket çalışmaları sonucunda belirleneceğini ifade ederek, "Tüm ilçe ve büyükşehirde iddialıyız. Büyükşehirde bizim rakibimiz CHP'dir. MHP'nin kazanma şansı yoktur" dedi. 

AK Parti Bozyazı İlçe Başkanlığı tarafından 'Genişletilmiş İlçe Divan Toplantısı' düzenlendi. AK Parti ilçe binasında yapılan toplantıya AK Parti Mersin İl Başkanı Mekin Merter Salt, AK Parti İl ARGE Başkanı Halit Pekduran, Bozyazı ilçe Başkanı Mevlüt Ok, Tekeli Belediye Başkanı Mehmet Yabalak, İl Genel Meclis üyesi Hasan Çetin, Bozyazı Belediye Başkan aday adayları ve partililer katıldı. Toplantının açılış konuşmasını yapan AK Parti Bozyazı ilçe Başkanı Mevlüt Ok, toplantıya katılanlara teşekkür ederek, "Bu toplantı birlik beraberlik içerisinde olduğumuzun göstergesidir. 2001 yılından buyana partide görev alanlar bugün yapılmakta olan bu toplantı ile bir araya geldi. Buda partide birlik ve beraberliğin devamının işarettir. Parti içerisine nifak sokmak isteyenlere hiçbir zaman fırsat vermedik. Bu birlik beraberlik ile 2014 yılında yapılacak olan yerel seçimlerde Allah'ın izniyle Bozyazı Belediyesi'ni AK Parti alacaktır" dedi.

AK Parti Mersin İl Başkanı Mekin Merter Salt ise 2014 yılında yapılacak yerel seçimlerde ilçe ve Büyükşehir Belediye Başkan adaylarını kesinlikle anket çalışmaları sonucunda belirleneceğini, kimsenin hakkının yenmeyeceğini, anket sonucunda vatandaş kimi tercih ederse adaylarının o olacağını, il ve ilçe teşkilatlarının da görüşlerinin alınacağını kaydetti. Genel Merkezin il ve ilçelerde her ay anket yaptırdığını ifade eden Salt, “ Yapılan anketlere ilçe başkanlarımız da dahil edilmekte. Mersin Büyükşehir Belediyesi Başkan adaylığı için aday olmamama rağmen benim ismimde dahil edilmiştir. Anketler sonucun da kimin ismi öne çıkarsa adayımız olacaktır” diye konuştu.
Mersin Büyükşehir Belediyesini, belediyeye uğramayan başkan tarafından yönetildiğini, beceriksiz kadroların yönetimi sonucunda belediyenin borç batağı içerisinde olduğunu iddia eden Salt, "Ancak AK Parti’nin belediyeyi alması ile düzlüğe çıkacaktır. “Her toplantıda vatandaşlarımıza, basın mensupları önünde Mersin Büyükşehir Belediyesinin borç batağı içerisinde olduğunu, beceriksiz kadrolar tarafından yönetildiğini söylüyoruz. Kimsede çıkıp yalanlayamıyor. Çünkü söylediklerimiz doğru, başkan çıkıp da belediyenin borcu yok diyemiyor. Bu borç böyle devam ederse Büyükşehir hizmet üretemez duruma gelecektir. Cesaretleri varsa çıkıp yalanlasınlar borcumuz yok diye. Diyemezler biz vatandaşların ve basın mensuplarının önünde iş olsun diye konuşmuyoruz. Elimizde Belediyeyi nasıl borç batağına sürüklediklerine dair belgeler mevcut. Mersin Büyükşehir Belediyesini ancak AK Parti düzlüğe çıkarabilir. Her toplantıda söylediğim gibi bizim rakibimiz CHP’dir. MHP’nin kazanma şansı yoktur. Tüm ilçelerde ve Büyükşehirde iddialıyız. Birlik ve beraberliğimiz daim olsun” şeklinde konuştu.

Toplantının ardından İl Başkanı Salt ve Yönetim Kurulu üyeleri, Bozyazı esnafını ziyaret etti.

  • PAYLAŞ :
  • Yazdır
  • |
  • Google
  • |
  • |
  • |
  • Digg
  • |
  • Del.icio.us
Kalan karakter

Oyum CHP'ye - 2.12.2013 14:18:00
Ben bu güne kadar MHP'ye oy verdim ama bu siyasi ortamda 'yolumuza çıkanı ezer geçeriz' diyecek kadar Mersin'i önemsemeyen Burhanettin Kocamaz'a oy vermeyeceğim.Mahmut başkana laf söyleyenler Mersin'i bu kadar seviyorlarsa gidip bunun hesabını Burhanettin Kocamaz'a sorsunlar.Sonuna kadar Mahmut başkanın yanındayız.
BU SİYASİ ORTAMDA! - 1.12.2013 13:57:00
Hiçbir mhp ve ülkücü ülkemizin bulunduğu bu ortam da oyunu telef etmez hele hele Eski il başkanımız Mahmut Tat bey ve onu sevenler,yok chp destek verecekmiş bu hayeli kuranlar çok büyük hezimete uğrayacak, mersini Allahın izni ile MHP alacak,ülke genelin de de oy patlaması yapacak.kişisel hobilere ülkenin geleceğini karıştıranlarla mhp işi olamaz
adnan tuğ - 29.11.2013 20:32:00
CHP=AKP=BDP=PKK bu takıma hiç MHP li asla destek vermez,ilbaşkanı akp'nin 3.sıra da olduğunu bidiği için, seçmeni nasıl kandırırımın peşine düşmüş çok yazık ak partiye oy atmış vatandaşlar MHP adayı kocamaza oy atmak için sabırsızlıkla bekliyor.akp il başkanı seçim akşamı tansiyon kalp ve şeker haplarını hazırlasın,hem mersin de hemde türkiye genelin de akp büyük bir hezimet bekliyor.türk milleti uyanış da
karadeniz - 28.11.2013 22:08:00
UŞAĞIM SALT SEN BU UYANIKLIĞI GENEL BAŞKANIN DANMI ÖĞRENDİN?BU UYAKLARI KİMSE YUTMAZ ÇEVREM DE ÇOK AKP OY VERMİŞ ARKADAŞ MHP Lİ KOCAMAZA OY ATACAĞIM DİYOR,İL YÖNETİMİNİN MORELLERİ ÇOK BOZUK NEDEN ACABA KOCAMAZ BİRİNCİ AKP ÜÇÜNCÜ OLDUĞU İÇİN Mİ?MHP BOZKURT DANSININ BİRİNCİSİNİ MAHALLİ SEÇİM DE,İKİNCİSİNİ CUMHURBAŞKANLIĞIN DA,3.DANSINI GENEL SEÇİMLERDE GÖSTERECEK SALT BEY BOZKURTLARI İYİ TAKİP ET ÇOK ŞEY ÖĞRENMEYE İHTİYACIN VAR,,,,,,,,,,,,,,,,,,,
osman - 26.11.2013 15:57:00
Ben bu seçim Mahmut Tat'ın CHP'ye destek vereceğini düşünüyorum.Sarıgül ve Kılşıçtaroğlu'nun birleşmesiyle CHP büyük bir açılıma girecek.Büyük geçişler olabilir.AKP'nin Mersin'de bir şansı olacağını düşünmüyorum.