CHP Mersin Akdeniz’de flaş gelişme

CHP Akdeniz İlçe Örgütü’nün olağanüstü kongreye gitmesi için imza toplayan grup içind ...

7.3.2013 09:09:00CHP Akdeniz İlçe Örgütü’nün olağanüstü kongreye gitmesi için imza toplayan grup içinde yer alan Mustafa Oğuz, 2 gün içinde 110 imzaya ulaştıklarını açıkladı.

Abidin Yağmur/İMECE

 Başlattıkları hareketin bir taban hareketi olduğunu kaydeden Oğuz, eski Kazanlı Belediye Başkanı Kenan Yıldırım ile birlikte hareket ettikleri iddiasını da kesin bir dille yalanladı. Oğuz, “Ne eski belediye başkanlarından, ne mevcut belediye başkanlarından destek istedik. Hatta başkanlarla görüşmemiz bile olmadı” dedi.
‘CHP Akdeniz İlçe Başkanı Ünal Uyar’ın partiyi seçimlere hazırlayacak başkan profiline uymadığı’ gerekçesiyle olağanüstü kongre çağrısı yapan grup içinde yer alan Mustafa Oğuz, olağanüstü kongre hazırlıklarını ve amaçlarını Mersin İmece’ye değerlendirdi.

Parti tabanında yaklaşık 6 aydır olağanüstü genel kurul beklentisi olduğunu belirten Oğuz, olağanüstü genel kurul çağrısı için noter huzurunda imza toplamaya 5 Mart itibariyle başladıklarını söyledi. 2 gün içinde 110 imzaya ulaştıklarını savunan Oğuz, olağanüstü genel kurul için gerekli olan 210 imzayı bulduklarında, 15 günlük sürenin dolmasını beklemeden imzaları Akdeniz İlçe Başkanlığı’na sunacaklarını söyledi. Oğuz, Akdeniz İlçe Başkanı Ünal Uyar’ın “İmzalar toplanırsa olağanüstü genel kurula gitmemiz 3 ayı bulur” şeklindeki sözlerinin de eksik bilgiden kaynaklandığını söyledi ve “İmzaları teslim ettikten sonra en geç 45 gün içinde olağanüstü genel kurula gidilmesi tüzük gereğidir. Akdeniz İlçe Örgütü’nün Nisan ya da Mayıs ayında genel kurula gideceğini söyleyebiliriz” dedi.

‘Bu yönetim seçim kazanamaz’

Geçen yıl yapılan genel kurulun ardından 3 yöneticinin istifa ettiğini, Gençlik Kolları’nın dağıldığını belirten Oğuz, CHP Akdeniz ilçe delegasyonunda  ‘CHP Akdeniz İlçe Başkanı Ünal Uyar’ın partiyi seçimlere hazırlayacak başkan profiline uymadığı’ kanısının yaygın olduğunu savundu. Oğuz, “Mevcut yönetim, CHP’ye Akdeniz’de seçim kazandırma potansiyeli taşımıyor. Akdeniz’de alacağımız kötü sonuç Büyükşehir Belediyesi seçimlerini de etkileyecektir. Onun için biz, CHP’nin Akdeniz’de bir seçim zaferi yaşamasını sağlayacak bir yönetim oluşturmak istiyoruz. CHP tabanı Akdeniz’de seçim kaybetmenin acısını yaşadı. Bu acıyı partililerimize bir daha yaşatmak istemiyoruz” diye konuştu.

‘Tek amaç CHP’nin başarısı’

Olağanüstü kongrede kimin başkan adayı olacağı ve kimlerin yönetime gireceği konusunda, kongre takvimi açıklanana kadar konuşmama kararı aldıklarını belirten Oğuz, “Bizim amacımızCHP’yi seçimlere hazırlamak. İçimizden başkan adayı olabilecek, yönetim kurulu üyesi adayı olabilecek arkadaşlarımız mutlaka çıkacaktır. Başkan ve yönetim kurulu üyelerinin, muhtarlık bile olsa herhangi bir yere aday olmayacakları bir yönetim kurulu oluşturacağız.  Herhangi bir belediye başkan aday adayını desteklemek için göreve talip olmadık. Partimiz kimi aday gösterirse gösterirsin onun arkasında duracak, CHP’nin başarısı için çalışacak bir yönetim kurulu ve başkan profili oluşturacağız” dedi.

‘Kenan Yıldırım’la görüşmedik’

Oğuz, “İmzacılar içinde eski Kazanlı Belediye Başkanı Kenan Yıldırım da var” şeklindeki iddiaları da kesin bir dille yalanladı. Ne Kenan Yıldırım’dan, ne eski başkanlardan ne de yeni başkanlardan destek almadıklarını belirten Oğuz, “Eski başkanlarla, mesela Kenan Yıldırım’la görüşmemiz bile olmadı. Sadece CHP Akdeniz delegeleri ile görüşmeler yaptık. Arkamızda herhangi bir kişinin, herhangi bir başkanın desteği yok” şeklinde konuştu. 

  • PAYLAŞ :
  • Yazdır
  • |
  • Google
  • |
  • |
  • |
  • Digg
  • |
  • Del.icio.us
Kalan karakter

mehmet konura - 23.3.2013 01:56:00
önalbey atatürkgibi adam çokseviyorum mütivaziyen birisi güleryüzlü ilçede moralveren birisi renkkatıyor.ayıp be adam kırıkayagıyla dolasıyorçirkeflik ediyorsunuz vicdansızlar.
ferıdun akciger - 23.3.2013 01:53:00
mustafa oğuzcu kim benkongrede duydumısmını ilkin. gerçek patronlar çıksın ön plana 1-2 isim öne sürmesinler ayıptırseçim arefesinde
memet - 18.3.2013 22:52:00
BEN İYİBİR MHP LİYİM ARKADAŞLAR YANİ CHP Lİ ARKADAŞLAR SİZLERE SÖYLÜYORUM VE AKDENİZDE EVİM VE İŞYERİM VAR GENEL SEÇİMLERDE MHP YE OY VERİRİM VE EN ÖNDE KOŞARIM BÜYÜK ŞEHİRDE DE MHP YE OY VERIRIM VE AYNI ŞEKİLDE YINE DESTEKLERIM AMA ARKADASLAR BEN LAFA VE SÖYLENTİYE BAKMAM AKDENİZDE DE SADECE 2 PARTI ARASINDA SEÇİM GİDİCEGİNİCOK IYI BILIRIM KENDIMIDE KANDIRMAM GÖRÜŞÜM İCABIDA BANA EN YAKIN PARTI CHP YE VERIRIM VE MADDI MANEVI CHP LIDEN DAHA COK DESTEKLERIM BENIM GIBI BOYLE DUSUNEN BIR COK PARTILIM SIZE BOYLE DESTEK VERIRKEN PEKİ SİZE SORUYORUM İMZA TOPLAYANLAR BEYLER SECİME 1 YIL KALMIS İMZA TOPLAMA YONETIM DEGISTRME BU SIZE NE KATACAK PEKİ 3 , 5 YIL ONCE NERDEYDINIZ COK MERAK EDİYORUM KEMAL KILIÇDAROĞLUNA SESLENIYORUM ARTIK BÖYLE İNSANLARI PARIDE SÖZ SAHİBİ ETMEYI BIRAK PARTİYE BİLE ALMAYIN BÖLMEYİ BIRAKTIRIN SİZLER BÖYLE İNSANLARI PARTIYE SOKMADIGINIZ ZAMAN PARTINIZ BOYERLERE GELIR BUGUN BU ADAMLARI YOLLAYIN YARIN MERKEZE EL ATAR saygılarımı sunarım birlik isteyen halk diyorum...
haydar - 17.3.2013 01:01:00
mustafa oguzhan kım allah ıcın fesupanallah.uyar bombalıcak gene bunları rezilolacaklar:))))))))) komsu bulguru çalmak zordurcahiller
isme gerek varmı - 14.3.2013 22:17:00
bugün 12 gün olmasına rağmen imzalarını geri çekenler hariç 89 kişiyi ancak bulan muhalefet ne yapmak istediklerini kendileride bilmiyor. İmza toplayan gruplar birbirlerini sevmiyor.İmzacıların başında İl Başkanı Faruk Akar, Nuri özdemir, Mehmet Yeşil,Ali Yüksel,Semih Palamut, Mustafa Oğuz, Büyükşehir Belediyesinden daire başkanları,(Ali Asker ve Abbas Sayılı, İl Saymanı Dev, Kenan Yıldırım isimleri çoğaltabiliriz bunlar tam gazla çalışmalarına rağmen 12 gün oldu 100 bulamadılar.Toplansa bile yönetimde anlaşamıyacaklara yolunuz açık olsun demekten başka bir şey gelmiyor.Yukardaki başlık bir gazeteçiye yakışan bir başlık değil,Bu başlığı atmadan önce bu açıklamayı yapanlara getirin bu imzaları görelim demeden böyle bir başlık atmak gazeteçilik değildir.1.gün 4 kişi 2 gün 47 kişi imza vermiş olmalarına rağmen böyle haberlerin amacının ne olduğu ortaya çıkıyor saygılarımla
mahmut çeçenoğlu - 10.3.2013 12:29:00
yönetim kurulu üyesi istifa edince yerine doğal olarak yedek üye gelir yönetim kurulu yedek üyelerini önemsemeyen hatta küçümseyen bakış açısında olan imzacılar, partinin sıradan üye ve üye olmadan partiye oy veren sade yurttaş ayrıca CHP ye oy vermeyi düşünen kararsız seçmen hakkında ne düşünüyorlar acaba sosyal demokratlık yedek üyeleri önemsememek midir? partiliyi küçümsemek parti suçu değil midir ?
hüseyin savaş - 9.3.2013 11:13:00
geçmişte parti üyeliği tartışılan bir şahsın bugün akdeniz gibi bir ilçeye başkan olması,akdeniz halkını düşündürmeli,akdeniz halkının seçim kaybetmeye niyetlerinin olmadığını,bu vesile ile geçmişte 5 bin oyla seçim kazanıp, 25 bin oyla kaybeden sahısların tekrar meydana çıkması insanlara alay etmek anlamına gelmezmi.vatandaş iyi diye oy verdi seçim kazandırdı,kötü gördüler oy vermediler seçimi kaybetiler,bugün aynı kötüyü halka sunmak,başka aday yokmuş gibi insanların karşısına çıkarmak etik değil,ahlaken de doğru değil.umarım chp li ileri gelenler bunu doğru değerlendirir.