Anasayfa / Güncel Haberler / YOKLUĞU KAZANÇ SAYILANLAR

YOKLUĞU KAZANÇ SAYILANLAR

Dost görünümlü çıkarcılar kendi menfaati doğrultusunda insanları kullanırlar. Üstelik çıkarcıları ayırt etmek her zaman kolay olmaz çünkü bu kişiler, kendi menfaatlerini sağlayacakları çevreyi titizlikle oluşturup korumasını iyi bilirler. Çıkarcı bir kişiyle arkadaş olmanın en büyük zorluğu ise yarattığı sahte ilüzyon yüzünden gerçekte olup biteni anlayamamak ve bu yüzden onun sizden faydalanmasına istemeden göz yummaktır. Çıkarcı insanlar… Hayatımızın her köşesindeler… Vampir gibi gırtlağımıza yapışıp bizi sömürmek, iliğimize kemiğimize kadar kurutmak isterler.

 

Çıkarcı kişiliğe sahip insanlar aslında hem kendileri acı çeker, hem de diğer insanların acı çekmelerine neden olurlar. Sahip oldukları bu kişilikleri nedeniyle bu tür insanlarla birlikte yaşamak oldukça zordur. Ayrıca, bu tür insanların yakınındayken insanın kendini iyi hissetmesi de daha zor olabilir.

Bu tür insanların hareket tarzları ile ilgili bir fikir sahibi olmak kolaydır. Ancak sahip oldukları mekanizmayı ve düşünce yapılarını anlamak çok daha karmaşık bir iştir.

 

Bir ilişki, iki tarafın da isteklerine yanıt vermeli. İlişkilerinizi gözden geçirin ve gerçekten size bir fayda sağlıyor mu diye düşünün. Kurduğunuz ilişkiler sizi beslemiyorsa, başkalarına nasıl yardımcı olabilirsiniz ki Çıkarcı kişilerden uzak durun ve sizde çıkarcı olmamaya dikkat edin.Bu tür insanlar için bardağın boş tarafının kesilip atıldığını hayal etmemiz, nasıl bir düşünce yapısına sahip olduklarını anlamamız için yardımcı olacak bir örnektir.

Bu tür kişileri daha kolay bir biçimde tanımlamak için dikkat edilebilecek konulardan biri kurdukları diyaloglardır. Kendileri ile konuşan kişinin ne söylediklerine dikkat etmek yerine, onu tamamen gözardı ederler ve sadece kendi söyleyecekleri ile ilgilenirler.Çıkarları yoksa sizi asla dinlemezler.

 

Çıkarcı kişiliğe sahip insanlar kendileri dışında öne çıkan bir insana tahammül edemezler. Bu nedenle, her zaman dikkatlerin odak noktasında olmak için ellerinden gelen her şeyi yaparlar. Gerek duyduklarında, bulundukları sosyal çevrede en önemli karakter olarak kalmaya devam etmek için, diğer bir insanların kendini kötü hissetmesine yol açacak bir şeyi yapma konusunda hiç tereddüt etmezler.Genel anlamda bu tür kişiliklerin, diğer insanlarla kurdukları ilişkiler büyük oranda zarar verici niteliktedir. Elbette yol açtıkları rahatsızlığın derecesi, yaptıkları davranışların hangi ölçüde ciddi olduğuna bağlı olarak değişkenlik göstermektedir.

Böyle bir kişi karşısında izlenebilecek iki tür davranış şekli bulunmaktadır: Bu durumu kabullenmek ve sebep olduğu hasarı minimum seviyeye indirmeye çalışmak ya da ilişkiyi tamamen sonlandırmak.

Sevgi Sabırlıdır,Sevgi Şefkatlidir.Sevgi Kıskanmaz, Övünmez, Böbürlenmez.Sevgi Kaba Davranmaz. Mustafa Mızrak / Gazeteci / Yazar

Çok Okunan Haber

Dünyayı Saran Oyunda Tehlike !

Derşah Nar Son yıllarda Pubg isimli oyun, tüm dünya da milyonlarca insan tarafından oynanan oyun …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir