Anasayfa / Güncel Haberler / YERİNDE SORUNLARI ÇÖZME

YERİNDE SORUNLARI ÇÖZME

celalucyildiz@gmail.com

 

29 EYLÜL 2020 günü Gökbelen mahallesinde konuklar vardı. Silifke Kaymakamı Namık Kemal Nazlı , Belediye Başkan V. Sadık Altınok, Jandarma Komutanı , Büyük Şehir Belediyesi Koordinasyon Müdürü, Orman İşletmesi, DSİ, Milli Eğitim, Enerji- SA , Telekom  gibi kuruluşların temsilcileri ile birlikte Gökbelen Mahalesine ziyarete geldiler.

 

Mustafa Akçivi ( Uşakpınarı ) , İsa Şahin ( Pelitpınarı) , Kerim Çelik ( Balandız ) , Remzi Çoban ( Kırtıl , Süleyman Yıldırım (  Çamlıca ) ve ev sahibi Mustafa Gölgelioğlu  ( Gökbelen ) u Mahalle muhtarları toplantıda yer alarak köylerinin sorunlarını dile getirdiler.

 

Daha sonra Gökbelen mahallesi ‘nden Ayşe Erdeviren, Sami Batur, Celal Necati Üçyıldız söz alarak gördükleri eksiklikleri dile getirdiler.

  • Öğrencilerin eba eğitimi gereği, iletişim sorunları.
  • Gökbelen deresi ıslahı
  • Doğal pınarın bakımı,
  • Arıtma tesislerinin elden geçirilimesi,
  • Güvenlik MOBESE kameralarının yeniden çalıştırılamsı,
  • Dere kenarında komşu köylere giden yolun bakımı,
  • Elektrik, su kesintileri. (Trafoların bakımı )
  • Gökbelen girişinde kavşak yapılması.

 

Ana sorun kış aylarında su kanalının tıkanması ile beraber, dere kenarında bulunan evlerin ve çarşının sular altında kalması  dile getirildi. DSİ sorumlusu:

“ belirli istimlaklerin yapılması ile birlikte dere ıslah projesini uygulayabileceklerini” belirti.  Belediye Başkan Vekili Sadık Altınok : “ belediye olarak üstümüze düşen işleri yapmaya hazırız “ dedi. Kısa dönemde yapılabilecek tedbirler ile ilgili uzmanlar yerinde araştırma yaptılar.

 

Yörede yaz aylarında binleri aşan nüfusa hizmet götürülmesi, elektrik, su sorunları. İlçe Belediyesi, Büyük Şehir hizmet alanları, özel sektörde bulunan enerji, Telekom hizmetleri, “ yatırım proğramı, ödenek “ gibi bahaneler ile ertelenmeli. Gelen talepler toplumsal sorunları kapsıyordu. Notlar alındı, çaylar içildi. Ama sosyal mesafe kurallarına da uyuldu.

 

Yerinde yönetim modelinde yer alan, sorunların olduğu yerde çözüme bağlanması. İşte önemli olan gelişme bu idi. Yıllardır görmeyi istediğimiz tabo burada yer aldı. İlçe yi yöneten Kaymakam ve belediye başkanı ve birim amirleri ile birlikte sorunları yerinde görmek ve çözmek … sorunların tümü çözülmese de , yakın ilişki, karşılıklı güven duyguları içinde sosyal anlamda bir yönetim anlayışı sergilendi.

 

Bu davranışı alkışlıyoruz. Hizmet verenlerin hak hizmetlerini kabul etsin 

Çok Okunan Haber

AŞK OLSUN SANA BAŞKAN, AŞK OLSUN

  Hizmette kusur etmeden belediyenin tüm imkânlarını Mersin halkının hizmetine harcadığın için, Su, kanalizasyon, alt …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir