Anasayfa / Güncel Haberler / VAHAP SEÇER ve KELEBEK ETKİSİ

VAHAP SEÇER ve KELEBEK ETKİSİ

Kardeşlerim bildiğiniz gibi olasılık teoreminde kelebek etkisi teoremi çok dikkat çekici bir ifadedir ve Kelebek etkisi, bir sistemin başlangıç verilerindeki küçük değişikliklerin büyük ve inanılmaz  sonuçlar doğurabilmesine verilen addır.Hava durumu ile ilgili şu örnek ile ünlenmiştir. Amazon Ormanları’nda bir kelebeğin kanat çırpması, ABD’de fırtına kopmasına neden olabilir. Farklı bir örnekle bu, bir kelebeğin kanat çırpması, Dünyanın yarısını dolaşabilecek bir kasırganın oluşmasına neden olabilir.

Mersinde Vahap SEÇER’in kanat çırpması Ankara’da fırtınaların kopmasına neden oluyor. Mersin Büyükşehir Belediyesinin çalışmları halkta çok büyük karşılık bulunca Akp-mhp Mersin il örgütleri büyük bir panik yaşamış bu panik genel merkezlerine kadar ulaşmıştı. Hatta Hazine ve Maliye Bakanı Berat ALBAYRAK istifa edince AKP Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı sayın Recep Tayyib Erdoğan’ın bu Vahap SEÇER yüzünden sadece Mersin’i değil tüm Türkiye’yi kaybedeceğiz o yüzden Beratın yerine Mersin Milletvekili  Lütfi ELVAN’ı bakan yapalım belki Mersin’de oylarımızın artmasına faydası olur dediği iddia edilmiş ve halk arasında Lütfi Elvanın bakan yapılmasındaki asıl sebebin VAHAP SEÇER’in Mersin’de ki popülaritesi ve %65-70 lere varan oy oranı olduğu konuşulmuştur hala da konuşulmaktadır.

Aynı şekilde CHP Ekonomi otobüsü Vahap SEÇER’in başarılı belediye yönetimi ve hizmetleri ile sık sık ulusal basında yer alması nedeni ile memnuniyetini dile getirmek için Türkiye turuna Mersin’den başladı. Mersinde pandemiye rağmen büyük bir coşku ve ilgi ile karşılaşan CHP EKONOMİ OTOBÜSÜ ve Genel Başkan Yardımcıları ve Milletvekilleri şehirden güleryüzle ayrılmışlardır.

Kardeşlerim Vahap SEÇER ve 11 büyük şehir belediye başkanlarımız CHP’nin iktidara hazır olduğunu göstermişler. Ankara İstanbul İzmir Adana Hatay ve tüm büyük şehir belediyelerimiz çok iyi çalışmaktadır ama bu lokomotifi çeken kelebek etkisi yapan Vahap SEÇER’dir.

Mersin huzur kenti olmuştur. Rakipleri bile CHP’ye saygı duymaktadır. Hangi partiden olursa  olsun halkımız CHP’yi CHP’li belediyeyi ve Vahap SEÇER’i umut olarak görmektedir. Geçen günlerde TAŞBİNA ve Büyükşehir Belediyesi KARİYER MERKEZİ önünde iş için başvuran ziyaretçiler arasında yaptığımız ankette insanlara hangi partiye oy verdiklerini ve Mersin Büyükşehir Belediyesine neden başvurduklarını sorduk.

Aldığımız cevapda  her kesimden her görüşten insanın belediyeye başvurduğunu gördük .Bu önemli ama daha önemlisi yaptığımız ankette Vahap SEÇER ayrım yapar mı torpil yapar mı taraf tutar mı sorununa ankete katılanların %98’i yapmaz herkese eşit davranıyor demesi bizi bile şaşırtmıştır.

Gerçekten belediyede bir tane Akrabası çalışmayan bir kişiye bile torpil yapmayan herkesin ihtiyacına cevap vermeye çalışan bir belediye başkanı var.Vahap SEÇER sözün eri olarak bilinir bana bir gün bir kişiye torpil yaptığımızı göstersinler ben ertesi istifa ederim demişti.Herkes bilir ki Vahap SEÇER sözün eri biridir ve bu söylediği doğrudur.Kimseye torpil yapmamaktadır. Bu bazen ayrıcalık isteyenlerde kırgınlığa hatta kızgınlığa yol açmaktadır. Ama buna rağmen sabredin Mersin’de her şey güzel olacak demektedir ve asla kimseye torpil yapmamaktadır.

Toplamda Millet ittifakı olarak %60 oy alan Vahap SEÇER Maalesef Belediye Meclisinde %40 oy alan Cumhur ittifakının engellemelerine maruz kalmaktadır.Meclis çoğunluğu %40 oy alan Millet ittifakındadır ve buna rağmen Vahap SEÇER çok iyi hizmet yürütmektedir.

Ancak bu dönemden sonra Meclis çoğunluğunu da yakalayacak olan Vahap SEÇER’li CHP Millet ittifakı Mersin’i ikinci dönem Antalya İstanbul 3. Dönem de Paris Lüksemburg Singapur düzeyine çıkaracaktır. Mersine gelen “Huzur iklimi” Mersin ekonomisine Mersin Tarımına Mersin Turizmine de gelecektir. Anlaşılan o ki Mersin’de bahar iklimi beklenenden çooook daha uzun sürecektir.

Çok Okunan Haber

BİR SİLİFKE EFSANESİ….

Mirza Turgut  tanik haber için yazdı   Yıllar yıllar önce Silifke’den kadınlar çamaşırları Göksu’da yıkar, …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir