Anasayfa / Güncel Haberler / VAHAP SEÇER STATÜKOYU YIKABİLECEK Mİ?

VAHAP SEÇER STATÜKOYU YIKABİLECEK Mİ?

Aslında bu sorunun doğru hali Vahap SEÇER “Mersin’in makus talihini yenebilecek mi?”
Mersin’in makus talihi nedir?

Bilindiği gibi Mersin’de her seçimde oylar CHP AKP MHP ve HDP arasında paylaşılır. Ve üç partinin %25-30 aralığında oy alır HDP %10-15 aralığında oy alır ve 4-5 yıl bu şekilde hiçbir şey yapılmadan geçer kısmi olarak yapılan yapılan hizmetler de zaten siyasetin çekişmeleri arasında kaybolur gider. Siyasette değişik partilerden toplamda üç beş kişi etrafında döner durur. Aynı kişiler farklı partilerin kendi üyeleri milletvekilliğine belediye başkanlığına il ilçe başkanlığına meclis üyeliğine aday olur her sene böyle sürer gider. Bu her 4-5 yıl böyle olur ama Mersin hep aynı kalır. İyi şeyler vardır ama çok çok azdır. Ancak Herkes bilirki güçlü bir belediye başkanı güçlü bir meclis Mersin’de çok şey yapabilir değiştirebilir. Bunun geçmişte en iyi örneği % 60 ile belediye başkanı seçilen 1974 Kıprıs Barış Harekatında Mersin Belediye Başkanı olan rahmetli Kaya Mutlu askerimize sağladığı lojistik ile Barış Harekatımızın en yüksek başarıyı sağlamasına ön ayak olmuştur. Cepheye sevk edilecek olan askerlerimize her türlü desteği sağlamış ve Bülent Ecevit’in büyük başarısının en büyük destekçilerinden biri olmuştur. Bunun neticesinde CHP büyük bir oy patlaması ile iktidara gelmiştir.

Mersin SİNGAPUR’un 20 Katı Hong -KONG’un 15 katı KUZEY KIBRIS’ın 5 katı KIBRIS’ın iki katı büyüklüğünde neredeyse İsrail büyüklüğünde bir ilimizdir. Buna rağmen yukarıdaki ülkelerde kişi başına milli gelir 30-40-50bin $ iken Mersin’de sadece bir kaç bin dolardır. Mersin Doğu Akdeniz’in kalbi konumundadır. Abartısız Türkiye’nin en güzel sahillerine hatta dünyanın en güzel sahillerine sahiptir. 95 değişik sebze meyve yetiştirilen tropikal meyvelerin yetiştiği Türkiye’nin hatta dünyanın en fazla Keçiboynuzu yetiştirilen merkezlerinden biridir. Ülkemizde en çok balın yetiştirildiği tarımın hayvancılığın balıkçılığın en önemli potansiyeline sahip ayrıca narenciyenin en önemli ili Mersin’dir. Mersin’de Bal ormanları vardır ve o bölge ormanlarında sadece bal üretimi yapılır.

Hiç abartmadan söylüyorum Mersin Singapur’u Hong-Kong’u Paris’i Amsterdam’ı Hamburg’u geçebilir geçecektir. Bunu yapacak olan egosu yüksek siyasiler değildir.Vahap SEÇER gibi alçak gönüllü hizmet erbabı siyasilerdir. Vahap SEÇER bu şehri kalkındırabilir. Şu ana kadar yapılanlar tüm engellemelere rağmen yapılmıştır ve halkta çok iyi karşılık bulmuştur. Üstelik bunları da reklam aracı yapmaya tenezzül etmemiştir.Yoksulların eline iki ekmek veren resim çekip paylaşan siyasilerin aksine her gün yoksulların yanında olmuş, kadın istihdamı ana gündem maddesi olmuş, eğitime çok önem vermiş ve ilkokuldan üniversiteye tüm öğrencilerin yanında olmuş hatta yüksek lisans, doktora yapan insanlara kişisel olarak çok ciddi destekler vermiş bunun gibi yüzlerce çok önemli hizmeti kesintisiz sürdürmüş ama asla hiçbirini kendi reklamı için kullanmamıştır.

Kardeşlerim,
%45 ile seçilen Vahap SEÇER Mersin’de bir çok şeyi değiştirdi. Bir defa asla siyasi polemiklere girmedi. Kendisine karşı yapılan en haksız eleştirilerde bile topa girmedi. Buna başta ben olmak üzere bir çok partili tepki gösterdi. -Neden sessiz kalıyorsunuz? dedik; ama Vahap SEÇER bize “Arkadaşlar haklı bile olsanız ben hizmet için geldim. Bu şehrin gündemi işşizlik! Turizm yatırımlarının ve tarımın geliştirilmesi, ulaşım için ben alt yapıyı hazır hale getirmeliyim. Bu tartışmaların kimseye faydası yok. Ben bu tartışmalara girmem kararı halk verecek” dedi.

VAHAP SEÇER Mersin’de Mersinli’nin tek yürek olmasını sağladı. Hem de “Cumhur ittifakı’nın” tüm engellemelerine rağmen yaptı.

Kardeşlerim;
Mecliste geçmiş dönemin meclis üyesi, olan ve sayın Kocamaz’ın borçlanmasına oy veren destek olan hatta onu görünce yüz metre geriden koşa koşa gelip önünü ilikleyen, Kocamaz’ın tüm borçlanmalarında harcamalarında imzası bulunan arkadaşlar şimdi bu harcamalar nereye gitmiş, bu borçlar niye yapılmış, nereye yapılmış, kim yapmış diyorlar. Oysa; o borçlanmaları da o paranın nereye gittiğini de en iyi onlar biliyor. Vahap seçer onların borcunu da ödüyor. Otobüste alıyor, istihdam da yaratıyor, tarıma destek de oluyor. Eğitime çok büyük ve destansı bir destek veriyor. Belediyemizin ihtiyacı olan fideleri, gülleri, çiçekleri kadın kooperatifimize ürettiriyor. Onları şehrin değişik yerlerine ektiriyor. Şehrimizi para ile değil emek ile sevgi ile güzelleştiriyor. “Hizmet işi şaka değildir” diyor. Her noktaya gidip yerinde tespit yapıyor. Geçmiş dönem tüm belediye başkanlarının toplam ziyaretinden belki onlarca defa daha fazla ikinci bölgeye gitti, gidiyor. Belediyede asla partizanlık yapmadı. Kimsenin ekmeği ile oynamadı ama haksızlıklara da sessiz kalmadı. Maaş düzenlemesi ile “Bir işçi 17 bin tl maaş alırken bir mühendisin 3500TL  alması adil değildir” dedi. Eşit işe eşit ücret dedi,hayata geçirdi.

Süt yoğurt parası adı altında Mersin İdmanyurdu’na ödenecek paralar adı altındaki sözleşmelerdeki maddeleri sildirdi. “O paralar gerçekten Mersin İdmanyurdun’a gidiyor muydu bilemem şüphesiz gidiyordur ama öyle kabul etsek bile ben hüllecilik yapmam kardeşim belediyecilik öncelikle halkına karşı dürüst olmaktır” dedi ve hülle işini kaldır.

Akdeniz’de, Toroslar’da, diğer belediyelerde Belediye başkanları borçlanma yetkisi isterken hizmetin sürmesi için bu borçlanma şart diyen ama Büyükşehir Meclisi’nde hizmetleri acımasızca engelleyen Cumhur İttifakı’na rağmen hizmetlerini sürdürdü.

Bütün bunları yaparken adil olmaya özen gösterdi. Kavga etmemeye özen gösterdi. İnsanları kazanmaya insanlara hizmet etmeye özen gösterdi. Hatta kendisine taş atanlara karşı sessiz kaldı. İşine baktı. Bir bahçıvan edası ile bir bahçıvan çalışkanlığı ile Mersin’i gül bahçesine çevirmeye devam etti.
Sonuç olarak Meclisteki Cumhur İttifakı çoğunluğu şimdilik hizmetleri engellese de bu şehir Vahap SEÇER’i daha iyi tanıdı sevdi. Bu ilk dönem kısa bir süre sonra 2. Dönem gelecek o zaman sadece Mersin’in Makus talihi yenilmiş olmayacak Mersin, Çukurova, Antalya ve Konya Ovasının’da çekim gücü olacak. Bütün bu iyileşmeler ve istihdam sayesinde Mersin’de nüfus 2 milyondan 4-5 milyona çıkacak Milletvekili sayısı 12 den 30-35 e çıkacak kişi başına Milli gelir Mersin için birkaç bin dolardan 25-30bin$’a çıkacak. Ve Kıbrıs Barış Harekatı’nda Halkımızın devletimizin ve askerimizin en büyük destekçisi olan CHP’li Belediye başkanı gibi şimdi de Doğu Akdeniz’deki gelişmeler nedeni ile ülkemizin en büyük kozu gelişmiş zengin altyapısı güçlü nüfusu artmış bir Mersin olacaktır. Bunu Vahap SEÇER sağlayacaktır. Herkes kendini şuna hazırlamalıdır Mersin’de en az 3 dönem Vahap SEÇER belediye başkanıdır. Ve bu ilk dönemde bu engellemelere rağmen bu kadar başarılı geçen yaptığımız anketlerde %65 oyu olan Vahap SEÇER’in önümüzdeki dönemlerde neler yapacağını göreceğiz şaşıracağız mutlu olacağız. Sonuç olarak yazımızın en başında sorduğumuz soruya cevap verelim: Vahap SEÇER Mersin’in makus talihini yenebilecek mi? El cevap: Yenecektir. Bizden sonraki kuşaklar 2020’den sonra yapılan hizmetler yıllarca anlatılacaktır.

Başarılar dileriz Sayın BAŞKAN

Çok Okunan Haber

Tarsus CHP’den 128 MİLYAN DOLAR NEREDE UÇURTMASI

Tarsus İlçe Başkanı Av. Ozan Varal, 9 ihale, 3 temel atma töreni yapılan, 7 Bakan …

Bir yorum

  1. Evet bence bu sefer Mersin sınıf atlayabilecek.Vahap Seçer yoksulları ihmal etmeden üst sınıf projeleri sürdürerek halka örnek oluyor Başarılar dileriz. Ben bu yazıya katılıyorum iyi bir yazı olmakla beraber üç dönem vurgusu daha net verilmelidir.Başarılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir