Anasayfa / Güncel Haberler / VAHAP SEÇER NEDEN HAVYAR DAĞITMIYOR?

VAHAP SEÇER NEDEN HAVYAR DAĞITMIYOR?

Vahap SEÇER’in halkçı belediyeciliğine haksız olarak kızanlar  şimdi de Vahap SEÇER halka neden HAVYAR dağıtmıyor diye eleştiriyorlar.

Halkçı belediyecilikte çok büyük bir atılım gerçekleştiren Vahap SEÇER sağ sol ayırımı yapmadan son derece başarılı hizmetler yapıyor. O hizmetinde ayırım yapmıyor hiç kimsenin aklına gelmeyecek sofistike yöntemlerle halka ulaşıyor.

Evde bakım evi yanan insanların evini yenileme bisikleti yanan çocuğa yeni bisiklet alma

Kitap alamayan çocuklara kitap,süt içemeyen çocuklara süt proejesi

Üç öğün sıcak yemek

Üniversiteliye ütü sabah kahvaltı ihtiyacı varsa günde üç öğün ücretsiz yemek karşılıksız burs

Tarıma inanılmaz destek

Hayvancılık açısından Yörük’lerin en güvendiği kişi olacak kadar destek

Mersin’in çehresini kurtaracak yatırımlar

Mersin merkezine adeta bir kimyasal bomba gibi atılan Polipropilen tesisine karşı durması engelemesi

80yıldır yapılmayan yolları yapması

Neredeyse yüz yıldır su götürülmeyen köylere su götürmesi

Kadın istihdamına özel önem vermesi Mersinin kadın dostu kent haline getirmesi onlarca kadın kooperatifi birleştirmesi üretime dahil etmesi binlerce kadına iş istihdam

Yeni doğan çocuklara mama bez yardımı yapılması

Okulda çocuklara süt yardımı

Bilime ve eğitime  verdiği değer nedeni ile Mersin’e tersine beyin göçü alması.

Son iki yılda Mersinin yeniden göç alan komşu Büyükşehir belediyelerinin önüne geçmesi.

Nüfus artış hızının başta Adana Hatay Antalya Osmaniye Kahraman Maraş olmak üzere bir çok ilin önüne geçmesi.

Üniversite tercihlerinde Mersin Üniversitelerini tercih edenler önceki yıllara göre %40 daha fazla talep toplaması(Tek başına bu bile Mersin ve Mersinli için muazzam bir şeydir)

Alınan çevre dostu otobüsler ile ulaşımın kolaylaştırılması ucuzlatılması otobüs sürücülerinin  bayanlardan seçilmesi

Tarımı bilen bir başkan olarak MERSİN’de tarım alanlarının sadece %35’inin kullanılmasını kabul edemem belediye olarak her türlü desteği vereceğiz diyerek devrim niteliğinde bazı çalışmaları sessiz ve derinden yürütmesi.

Belediye bünyesinde AR-GE çalışmaları 3D yazıcılar ile hijyen maske üretimi

Mersin’e METRO’yu layık görmesi METRO ihalelerinin yapılması

Yer darlığı daha sayamayacağım yüzlerce hizmet ile Vahap SEÇER  örnek bir belediye başkanıdır. Seçilmişlerin kral olduğu bir yerde o halka hizmet etmeyi seçiyor. Bu hizmetleri ile Vahap SEÇER Mersin’liyi  sağcı solcu muhafazakar mütedeyyin Alevi Sünni Kürt Türk Arap herkesi birleştirdi. Herkesin sevgisini beğenisini kazandı. Okuma oranının en yüksek olduğu ilçelerimizden biri olan Gülnar Erdemli ilçelerine kız öğrenci yurdu düşüncesini dile getirdi. Yurt açtı halkımızın hizmetine sundu. Her fikirden insanı Mersin hizmeti ve sevgisi çerçevesinde birleştirdi.

Mersin halkı Vahap SEÇER etrafında birleşti de karşısında kimler birleşti?

 

Vahap SEÇER karşısında  bir araya gelen sadece onlar değildi. Her fikirden başarısız siyasileri de birleştirdi. Sağcı olsun solcu olsun  en başta MRP’li ler (Mersin Rant Partisi) olmak üzere akp mhp li olsun hatta chp’li olsun chp’li gibi görünsün tüm halktan kopuk olanalrı birleştirdi.

Bu siyasiler bir gün Türkiye’deki olumsuz gidişatı eleştirmeyen sadece kendileri için siyaset yapan ben siyaset ile  halkıma değil halk siyaset yolu ile bana hizmet etsin diyen bazı yetersiz siyasetçileri de birleştirdi. Torpille belediye başkanı olanlar torpille siyasette bir yere gelenler kim iktidar olursa  olsun keyfi yerinde  olanlar her dönem İktidar partili olanlarda birleşti bu adama tek başımıza gücümüz yetmez bakın halkı etrafında topluyor derhal güç birliği yapalım demeye başladılar. Ve beraber de hareket ediyorlar. Ancak  halk bir defa aydınlığı gördü artık ne gaz lambasına ne mum ışığına razı olur. Halk artık elektrik aydınlığından geri adım atmaz. Bu şehire METRO’da gelecek Turizm’de gelecek Tarım yükselecek,Ticaret artacaktır. Tüm bunların hiçbirinde olumlu eleştirisi olmayan bazı sözde siyasiler Vahap SEÇER’in bu hizmetlerinden bahsetmiyor ama sık sık Vahap SEÇER Mersin halkına neden HAVYAR dağıtmıyor diyecek kadar şirazesi bozulmuş laflar ediyorlar. Vahap SEÇER havyar dağıtmıyor ama mutluluk dağıtıyor. Yaşlılar , çocuklar , Üniversite öğrencileri, atanamayan öğretmenler, işşiz iken işe girenler Mersine gelen huzur iklimi ile yatırımların artması iş alınlarının artması halkın sahile inip eşi ile çocuğu ile gençlerin arkadaşları ile rahat rahat gezmesi Vahap SEÇER’in başarısıdır.

Burada bir hayal kırıklığımızdan bahsetmek isterim.Deneyimli siyasetçi Serdal Kuyucuoğlu Tüm CHP tabanını üzen şaşırtan bir açıklama yaparak

MERSİN METROSU ihalesini eleştirmiş. Bunu da basın yolu ile yapmıştır. Bu konuda CHP tabanı tam bir şaşkınlık yaşamıştır. Sayın eski vekil  bir telefonla başkana ulaşabilir taş binada ziyaret edebilirdi.Değerli görüşlerini paylaşabilirsiniz.Herkese açık olan kapısı ona da açıktır be eğer açık olmazsa ben bunu bizzat söylemek istedim ama ulaşamadım bile diyebilirdi. Ama o nedense  bunu yapmayıp bu konuda varsa tecrübe ve bilgi birikimini CHP’li Büyükşehir belediyesi ile paylaşmamış ve basın yolu ile görüşlerini paylaşmıştır hatta eleştirmiş hatta hatta bunu anlamak için mühendis olmaya gerek yok diyerek Belediyemize ve tecrübeli personeline tepeden bakmıştır. Hatta hatta hatta bu ihalenin Vahap SEÇER tarafından iptal edileceğini bilmesine rağmen biliyor olmasına rağmen erknden basın yolu ile eleştirerek adeta bakın gördünüz mü ben eleştirdim ihale iptal edildi demeye getirmiştir. Böyle bir niyeti var mıydı bilemem ama manzara bu şekildedir. Serdar bey gibi oldukça eski bir politikacının bu davranışı basit bir hata mıdır yoksa başka  bir mesaj mıdır mesaj ise üstü kapalı olarak  CHP’yi eleştirmenin bir yolu mudur bilemem  Oysa herkes bilir ki bilmeli ki bu gün demokrasimizin en önemli kaleleri yerel iktidarlardır ve CHP hızla iktidara yürürken bu açıklamaları ile bize zarar vermiştir. Sayın eski vekil 1950 doğumludur ve 3 yıl sonra yani Vahap SEÇER’in ilk dönemi bittiğinde 75 yaşında  olacaktır. Biz CHP Mersin tabanı olarak Vahap SEÇER’den METRO’yu  bu üç yıla yetiştireceğine  MERSİN METROSU ilk etabının eski vekile 75. Yaş günü hediyesi olarak sunacağına inanıyoruz.

Ayrıca Vahap SEÇER Diğer etaplarla Doğu batı yönünde ilerleyen şehrimizin ulaşımını iyileştirecektir. Hatta MERSİN ADANA HATAY BÜYÜKŞEHİR belediyeleri ile Silifke’den İskenderun’a kadar hafif raylı ve Metro çalışmaları ile ÇUKUROVA ekonomik olarak birleşecek ve devleşecektir. Sabahleyin  Silifke’de toplanan çilekler bir kaç saat sonra Adana Hatay ve İskenderun’a marketlerde  olacaktır. Bunu yapacak olan elbette tek başına Vahap SEÇER değildir. Vahap SEÇER hem bu hizmetin lokomotifi hem de Mersin’e inanan bir siyasetçidir. Biz de Mersin’liler olarak ona inanıyoruz.

Metro’nun Çaresi Var VAHAP SEÇER

EN AZ ÜÇ DÖNEM VAHAP SEÇER

Çok Okunan Haber

TÜRKİYE’YE KARŞI FİL YÜRÜYÜŞÜ ve ÜLKEMİZİN FİL TEPKİSİ

  Yunanistan’ın ABD, Fransa, İsrail, Birleşik Arap Emirlikleri (BAE), Suudi Arabistan Güney Kıbrıs ve İspanya’dan …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir