Anasayfa / Güncel Haberler / VAHAP SEÇER MİLLİ EĞİTİM BAKANINI  İSTİFA ETTİRDİ

VAHAP SEÇER MİLLİ EĞİTİM BAKANINI  İSTİFA ETTİRDİ

Kardeşlerim bilindiği üzere Türkiye’de ki en temel sorunlardan biri “Eğitim” konusudur. Hele hele atanamayan öğretmenler konusu kanayan bir yaradır. Bir yanda atanamayan yüzbinlerce öğretmen bir yandan öğretmensiz yada bir sınıfta 50-60 hatta daha fazla milyonlarca öğrenci. Köylerde kapalı okullar taşıma eğitimde güvensiz yurtlarda kalmak zorunda kalan ana kuzusu yavrular. Daha neler neler……

Mersin’de Atanamayan Öğretmenler trajedisine Vahap SEÇER son vermiştir. Tüm atanamayan öğretmenleri yoksul velilerin çocukları da dershanelere gidebilsin diye eğitim konusuna eğildi. Yüzlerce binlerce öğrenci istediği bölümleri kazandı. Üstelik yoksul veliler dershane taksitleri ve ödemeleri için kabuslar görmedi. Gidip dershane muhasebelerinde ezile büzüle taksit ödemesi için zaman istemedi rencide  olmadı. Mersin Büyükşehir Belediyesinin eğitim konusunda ki başarıları tüm Türkiye’ye yayıldı. Atanamayan öğretmenler istihdam edildi Üniversiteyi kazanan çocuklara kayıtsız şartsız burs verildi. Mersin’de dört üniversite okuyan yüzbinlerce öğrenciye sabahları kahvaltı ihtiyacı olana günde üç öğün ücretsiz yemek verildi. Üniversite öğrencilerinin elbiseleri yıkanıyor ütüleniyor ve öğrenciler karnı tok sırtı pek büyük bir öz güvenle okullarına gidiyorlar. Köyünde okul olmadığı için ilçe merkezine gelen yavrular için güvenli temiz öğrenci yurtları yapılıyor hizmete açılıyor. Bu başarılar tüm Türkiye’de toplumsal bir dalgalanma yarattı. Mersin Büyükşehir Belediyesi yapabiliyor da bakanlık neden yapmıyor denmeye başlandı. Büyükşehir Belediyesi ENDÜSTRİ 4:00 konusunda ciddi çalışmalar yapmaktadır. Pandemi döneminde NANOTEKNOLOJİ ve ENDÜSTRİ 4:0 ile ülkemizde ilk defa maske üretimi yaptı bunların kullanılmasını sağladı. Herkes pandemide panik halindeyken halkımıza güven verdi. Sakinleştirdi. Bu sadece maske üretimi ile değil pandemi dönemindeki tarihe geçecek bir başarı ile sokağa çıkma yasaklarında kimseyi ekmeksiz susuz yemeksiz bırakmadı. Hatta evini temizleyemeyen yaşlı büyüklerimizin evini temizledi yemeğini gönderdi kuaföre gidemeyenlere kuaför gönderdi. Bu hizmetleri yazmaya buradaki sayfalar yetmez zaten konuda  o değil ama şunu söylemek gerekir ki: Bugün Mersin’de yatağa aç giren çocuk yok sahipsiz yaşlı büyüğümüz yok parasızlıktan okula gidemeyene yavrular yok çaresiz insan yok. Vahap SEÇER ve diğer Büyükşehir Belediyelerimizde sadece eğitimde değil Tarım Turizm kadın Aile Sosyal politikalar hizmet konusunda gerçek anlamda destan yazmaktadırlar tarihe geçmektedirler.

Hatta sayın Cumhurbaşkanı RTE ağzından baklayı çıkardı “Yangınlarda Belediyeler Sorumlu” dedi ama bu kamuoyu tarafından başarısız bir  Tarım ve Orman Bakanı var oysa  başta  Vahap SEÇER olmak üzere bu kadar başarılı CHP’li Büyükşehir Belediyeleri var onlar söndürsün diye algılandı yorumlandı.

Eskiden herkes her konuda Vahap SEÇER’i ararken şimdi saat gibi çalışan bir belediyede herkes  ilgili birimi aramaktadır. Belediye ile halkımız arasında açılan kapı olan “TEKSİN” adlı uygulamayı yüzbinlerce insan akıllı telefonuna indirmiş durumdadır. Mersin halkı tek tuşla direk Büyükşehir belediyesi ile direk iletişime geçmektedir.

19 yıllık iktidarında  çok büyük başarısızlık hukuk skandalları ve  yanlış atamalara imza atan Akp iktidarına karşı  Vahap SEÇER ve CHP’li Büyükşehir Belediye Başkanları daha iyi bir Türkiye’nin mümkün olduğunu gösterdi.

Mersin Büyükşehir Belediyesi’nin bu başarılar sadece eğitim konusunda değil bir Kültür ve Turizm uygulama ve politikaları , Tarım Hayvancılık, Kadın ve Aile politikaları, Spora ve Sporcuya verdiği destek ve ilgi, Altyapı ve Ulaştırma konusunda kararlı ve doğru politikaları ile hem tüm Türkiye’nin dikkatini çekmektedir. Bu durum başta Akp genel başkanı RTE’yi  ve  diğer bakanları korkutmaktadır.

Milli Eğitim Bakanı istifa etti. Tarım Orman, Kültür ve Turizm , Aile  ve Sosyal politikalar, Ulaştırma ve Alt yapı bakanlığı her ne kadar dirense de kamuoyunda istifaları yönünde büyük bir beklenti var. Mersin’de Vahap SEÇER ve diğer Büyükşehir Belediye Başkanları çalışıyor Ankara’da bakanlıklarda hizmetin sesleri yankılanıyor. Halkımız başarısızlar gitsin Vahap SEÇER Tunç SOYER Mansur YAVAŞ Zeydan KARALAR Muhittin BÖCEK Vural SAVAŞ ve diğerleri daha çok hizmet üretsin demeye başladı. Görünen o ki hükümet daha fazla dayanamayacak. Bu çerçevede biz de en yüksek sesle haykırmalıyız:

ÇARESİ VAR VAHAP SEÇER

EN AZ ÜÇ DÖNEM VAHAP SEÇER

Başta Vahap SEÇER olmak üzere Tüm Büyükşehir belediye başkanlarına teşekkür ederiz. Her Şey Çok Güzel Olacak

Çok Okunan Haber

Mersin’de iki Doktorun tartışması cinayetle bitti

Mersin’de sağlık ocağında bir doktorun meslektaşı tarafından pompalı tüfekle vurularak öldürüldüğü cinayetin ‘tutanak’ yüzünden işlendiği …

Bir yorum

  1. Ayşenur Buldan

    Başlığı okuyunca abartmışsınız dedim ama yazıyı okuyunca ne kadar haklı olduğunuzu gördüm. Teşekkürler Vahap SEÇER başarılarınızın devamını dilerim

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir