Anasayfa / Güncel Haberler / VAHAP SEÇER İLK BEŞ’İN ARASINA NASIL GİRDİ?

VAHAP SEÇER İLK BEŞ’İN ARASINA NASIL GİRDİ?

Halil Öztoprak yazdı

 

Pandemi döneminde açız diye çığlık atan vatandaşa AKP iktidarının bürokratı geber derken  Vahap SEÇER vatandaşın evine kadar günde üç öğün yemek götürdü. Yüz binlerce aileye düzenli olarak koli gönderdi. Bunları propaganda aracı yapmaya tenezzül etmedi. Eline koli alıp poz vermedi.

Atanamayan öğretmenler sanki suçluymuş gibi kimseye görünmemek için evden çıkmıyorken mesleğini gizleyerek başka iş bulmak için uğraşırkan hatta yüzlercesi intihar ederken o Mersin’deki tüm atanamayan öğretmenleri işe aldı. Onlarcası düzenli işe sahip olmanın güvencesi ile evlenip yuvalarını kurdu. Yüzlercesi banka taksiti ile ev aldı araba aldı. İnsana yakışır bir şekilde yaşamaya başladı.

Dershane parasını ödeyemeyen anne E.S senetlerde imzası olduğu için  cezaevine girdi. Dershaneye giden oğlu annesinin düştüğü duruma üzülerek intihar etti. Bunun gibi binlece acı haber varken Vahap SEÇER ücretsiz olarak tüm Mersin’de öğrencilere dershanelerin ve başarının kapılarını sonuna kadar açtı. Binlerce Mersinli çocuk tıp, mühendislik, öğretmenlik, iktisat, gastronomi ve başka bölümleri kazandı. Şimdi bu çocukların hepsine burs verilmesi için çalışma başlattı.

Tarımın, narenciyenin başkenti Mersin’de üreticiler perişan olduk diye yolları kapatıp ürünlerini Erdemli’de sokağa dökerken Vahap SEÇER tarıma sonsuz destek verdi. Ata buğdayının üretimini sağladı. Üretilen buğdayı MERSİN BÜYÜKŞEHİR EKMEK FABRİKASI’NDA kullanılmak üzere satın aldı. Çiftçiye güç verdi moral verdi. Fırtınadan zarar gören seraları sera sahiplerinden önce kontrole gitti. Zararlarını yerinde gördü. Tespit yaptırdı hatta bizzat bu tespitin başında durdu.

Mersin’de üniversitede  okuyan çocukların elbiselerini yıkattı ütületti. Her sabah çorba verdi. Ayrıca ihtiyacı olanlara günde  üç öğün yemek gönderdi. Hem onların başarısı arttı. Hem Mersin Üniversitelerine  olan talep arttı. Mersin’deki üniversitelerin bu senenin tercih sonuçlarına göre  hem talep eden öğrenci sayısı hem de  öğrencilerin puanı arttı.

Bayramlarda belediye başkanları, milletvekilleri, bakanlar Kıbrıs’a, Bodrum’a, Yunan Adaları’na giderken  o bayramlarda köylere, ilçelere yıllardır hatta yüzyılladır ihmal edilen halkının yanına gitti onları dinledi. Yapılabilecekleri hemen yaptı. Yapılması zor olanlar için süre istedi ve  onları da söylenenden daha erken bitirdi.

Metro ihaleye çıkıyor yeni otobüsler alındı. Kadın sürücüler şehre ve ülkemize renk kattı. Mersin kadın dostu kenti oldu. Kadın Kooperatifi ile kadın istihdamını artırdı tarım üretimini artırdı. Lavanta ve  çiçek üretimi ile Mersin’i cennetten bir bahçeye çevirdi. Türkiyede’ki belediyelerde kadın istihdamı en yüksek olan belediye oldu. Mersin’e huzur geldi, kardeşlik geldi, anlayış geldi. Mersin’de iklim değişti bahar geldi.

Peki Vahap SEÇER’in başarısı sadece bu mudur? Hayır sadece gençlerin değil geleceğimizin tehlikede olduğu bir dönemde geleceksizlik duygusunu darmadağın etti.Herkese kimse yoksa Vahap SEÇER var dedi gereğini yaparız dedi. Ve gereğini de yaptı yapıyor. Hem de tüm bunları Millet ittifakının %60 oy aldığı bir yerde %40 oy alan Cumhur ittifakının hizmetleri engelleyen acımasız partizan tutumlarına rağmen yaptı. Mersin’de tarım üretimi arttı. Yaşlıların yaşam kalitesi arttı. Üniversitelere talep artı puanları arttı. Kadına şiddet azaldı. İnsanlar hayata ve geleceğe daha umut dolu bakmaya başladı. Şurası kesin hizmetleri hiç engellenemeyen Vahap SEÇER bu dönem ki hizmetlerinden nezaketinden, zerafetinden  dolayı önümüzdeki dönem %60-70 ile iktidara gelecek. İşte o zaman asıl Mersin’de hizmet sevgi huzur atmosferinin nasıl renklendiğini göreceğiz. Artık bize de tüm Mersin’in hep bir ağızdan attığı sloganı atmak düşüyor.

ÇARESİ VAR VAHAP SEÇER

Çok Okunan Haber

BÜYÜKŞEHİR “ORGANİK TARIM PROJESİ”Nİ “BAŞLATTI

Mersin Büyükşehir Belediyesi, tarihinde ilk kez “Organik Tarım Projesi”ni başlattı. Tarsus ve Toroslar ilçelerinde 100 …

2 Yorumlar

  1. Ayşenur Buldan

    Umarım bu şekilde devam eder özellikle yoksul mahallelerde sesszi ama etkili çlaışma yürürüten büyükşehire teşekür ederiz.Yalnız Meskide bilinçli olarak eski kadrolar vatandaşa zorluk çıkarıyor bence bu konunun da üzerine gidilmelidir.Başarılarınızı devamını dileriz.

  2. Ayşenur Buldan

    Başarılarının devamını dileriz.en çok kadın ve çocuklara yönelik çalışmaları dikkat çekiyor.Umarım böyle devam eder.İyi çalışmalar başarılar.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir