TEKKELİ KADİRİZM !

TEKKELİ KADİRİZM !


 
Takkeli Kadirzm!
Elveda Katya filminde hayatı camiyle ev arasında geçen eski bir kaptanı oynayan Kadir İnanır, çekimlerde takkesini başından çıkarmıyor!


GAZETE HABERTURK- HT MAGAZİN


Yaşadığı akciğer rahatsızlığından erken teşhis sayesinde kurtulan Kadir İnanır, Elveda Katya adlı yeni filminin çekimlerine başladı. Yıllarca uzun yol gemi kaptanlığı yaptıktan sonra hacca gidip köyüne dönen ve hayatı camiyle evi araında geçen bir adamı canlandıran İnanır, rolü için takke taktı. İki Rus oyuncunun da rol aldığı film için çok iddialı konuşan ünlü sanatçı, “Türk sinemasında bir yere gelmişsem, çektiğim filmlerde verdiğim toplumsal mesajların çok büyük önemi var” dedi.


KÜFÜR BAŞLAYINCA ‘BİP’ DE BAŞLIYOR
“Gişe hasılatı olacak diye günlük, basit hikâyelerden oluşan küfürlü filmlerde topluma ne mesaj verilebilir ki?” diyerek küfürlü filmleri eleştiren İnanır şöyle devam etti:


“Selvi Boylum Al Yazmalım, Devlerin Aşkı, Tatar Ramazan gibi filmlerim hâlâ ekranlarda gösteriliyor. Ama ticari amaçla çekilen küfürlü filmler başladığında ‘bip’ler de beraberinde geliyor. Bugüne kadar hiç bu tür sahnelerde boy göstermedim. Göstermeyeceğim de. Başka türlü Kadir İnanır olunmuyor.”


Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM