Anasayfa / Güncel Haberler / SON DAKİKA: VAKA SAYISI 947, ÖLÜ SAYISI 21’E ÇIKTI!

SON DAKİKA: VAKA SAYISI 947, ÖLÜ SAYISI 21’E ÇIKTI!

Covid-19 pozitif vaka sayısı corona virüsü bulaşan kişilerin hem Türkiye’de hem de dünyada arttığını gösterdi. Sağlık Bakanı Fahrettin Koca virüsün ortaya çıktığı günden bu yana son bilgileri aktarmayı sürdürürken İtalya’dan da ürküten rakamlar gelmeye devam ediyor.

Dünya genelinde covid-19 pozitif vaka sayısı 307 bin 280’e ulaşarak 300 bin sınırını aştı. Ölümcül virüs nedeniyle hayatını kaybeden toplam kişi sayısı ise 13 bin 49’a ulaştı. Günlük can kaybının yüzlerle ifade edilmeye başlandığı İtalya’da ise bir günde en fazla ölüm gerçekleşti ve sadece İtalya’da hayatını kaybeden kişi sayısı 4 bin 825’e çıktı.

Virüsün sıfır noktası Çin’de yeni vaka sayısında azalma yaşanırken dünyada en fazla can kaybının yaşandığı Çin’de toplam ölü sayısı 3 bin 144 olarak açıklandı. Ölü sayında binin üzerine çıkan ülkeler arasında bulunan İran’da ise son verilere göre hayatını kaybeden kişi bin 556 olarak duyuruldu. Virüsün en fazla zarar verdiği dördüncü ülke olan İspanya’da ise ölü sayısı bin 381’e ulaştı.

TÜRKİYE’DE CORONA VİRÜSÜ VAKA SAYISI KAÇ OLDU?

Vaka sayılarının artması nedeniyle peş peşe yeni önlemlerin duyurulduğu Türkiye’de son rakamı yine Sağlık Bakanı Fahrettin Koca açıkladı. Bakan Koca’nın yaptığı açıklamada yer alan bilgilere göre Türkiye’de vaka sayısı 947 can kaybı sayısı ise 21 oldu.

 

 

Çok Okunan Haber

AKP-MHP “İÇ KAVGASI”

Çakıcı’nın Kılıçdaroğluna hakaret etmesi ile başlayan kavga,aslında “Cumhur ittifakı’nın  iç savaşından başka bir şey değildir. …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir