Şenol Güneş Trabzonspor’dan İstifa Mı Ediyor

Şenol Güneş Trabzonspor’dan İstifa Mı Ediyor

Trabzonspor Teknik Direktörü Şenol Güneş, yeni sezon öncesi kafa karıştıran açıklamalarda bulundu, istifa işaretleri verdi.
Sezona ilişkin değerlendirmeler yapan Güneş, açıklamalarının son bölümünde, “Bugün ben varım, yarın başka biri olabilir. İlkeleri ve uygulamaları kulüp adına doğru koyamadığımızda sorunlar olabilir. Hiç kimse de sürekli görevde kalamaz. Değişikliklerle de kurumlar çökmez. Hatta belki daha iyi olur ve bunun için değişimler yapılır. Sorunlar vardır. Hepsi çözülür. Yeter ki arada, iyi niyet, samimiyet, güven, işin üstesinden gelebilecek enerji ve sağlık olsun. Ben şu anda, kendi adıma o enerjiyi ve sağlığı taşıdığımı hissetmiyorum. Bu durumumun kimseyle ilgisi yok” diyerek önümüzdeki sezonda bordo mavili camiada olmayacağını ima etti.
SADRİ ŞENER: UEFA’YA HAKSIZLIKLARI BİR BİR ANLATACAĞIZ

LİGDE VE KUPADA HEDEFLERİMİZE ULAŞAMADIK
Trabzonspor’un internet sayfasında yer alan açıklamalarnda, bordo mavililerin bu sezon birçok kategoride en fazla müsabaka oynayan takımların başında geldiğine dikkat çeken Güneş, “Şampiyonlar Ligi, UEFA Avrupa Ligi, Spor Toto Süper Lig, Ziraat Türkiye Kupası ve milli maçlar düşünüldüğünde oyuncularımızın nasıl yoğun bir dönem geçirdikleri açıkça görülüyor. Bu süreçte ülkemizi Avrupa’da başarıyla temsil ettiğimizi düşünüyoruz. Ligde ve kupada ise maalesef hedeflerimize ulaşamadık. Yine de sebepleri ne olursa olsun Trabzonspor’un daha güzel futbol oynayarak, iyi sonuçlar alması gerekliydi. Ancak maalesef bunu başaramadık, bu nedenle de üzgünüz” diye konuştu.

GERÇEĞİMİZLE YÜZLEŞEREK ÖZELİŞTİRİMİZİ YAPMALIYIZ
Bordo-Mavili futbolcuların dünden daha fazla sevgiye ve desteğe ihtiyaçlarının olduğunu vurgulayarak açıklamalarını sürdüren Güneş, “Bugün onları sahiplenme günüdür. Trabzonspor büyük taraftarını temsil eden bir kulüptür. Kentimizin, takımımızın sembolü, camiamızın geleceği değerli taraftarlarımızdır. O nedenle şiddete başvurmadan, doğru davranışlar sunarak, Fair-Play anlayışı çerçevesinde davranmalı, diğer takımlara örnek tavırlar sergilemeliyiz. Birlikteliğimizi tam anlamıyla sergilemeli, kişisel hesap yapmadan kulübümüzü kucaklamalı, içimizdeki yanlışlara izin vermemeliyiz. Makul, ilkeli ve prensipli olmalıyız. Kendi gerçeğimizle yüzleşerek, özeleştirimizi yapmalıyız. Daha iyi Trabzonspor yaratabilmek için dersler çıkartmalıyız. Saha içinde de saha dışında da sonuçta ne olursa olsun sağduyulu davranmalıyız. Haklı iken haksız duruma düşmemeliyiz. Bugüne kadar sevgisini, desteğini esirgemeyen değerli taraftarlarımızın bundan sonra da bu desteği arttırarak devam ettirmesini arzu ediyorum. Elbette üzgünüz, kızgınız, moralimiz bozuldu. İstemediğimiz durumlar ortaya çıktı ama bugün daha fazla ilgiye, desteğe ve sevgiye ihtiyaç var. Bugün sahiplenme günüdür. Hiç bir zaman Trabzonspor’u temsil ettiğimizi unutmayalım. Ne yazık ki şu anda birlikteliğimizi tam anlamıyla sağlayabilmiş değiliz. Kişisel hesapları kulüp ve takım üzerinden görme alışkanlığından herkes vazgeçmeli. Böyle davranırsak ağacı değil, ormanı yakıyoruz. Mevcut düşünce yapısını mutlaka değiştirmeliyiz. Zira insanı ayakta tutan temel unsur kas ve iskelet sistemi değil, ilke ve prensipleridir” görüşlerine yer verdi.
SORUNLAR İRDELENMİYOR, TEMELİNE İNİLMEYİNCE ŞİDDET KÖRÜKLENİYOR
Adaletin olmadığı yerde herkesin suçlu sayılabileceğine de işaret eden Teknik Direktör Şenol Güneş, açıklamalarını şöyle sürdürdü: “Kişisel olaylarda toplumu harekete geçiren en önemli faktörlerden birinin ‘tahrik’ olduğu unutulmamalıdır. Maalesef ülkemizde sorunlar

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM