Anasayfa / Güncel Haberler / SEN ADAM OLMAZSIN!

SEN ADAM OLMAZSIN!

Derşah Nar yazdı

Bağırsan da çağırsan da hiç kimse artık seni ciddiye almıyor. İmalı laflarla itibarsızlaştırmak istediğin belediye bürokratı, zaten emniyetin içinden gelme bir adam. Şimdiye kadar onun sağını solunu araştırmadan bekler mi devlet?

Sen şimdi geçmişte yaptığın gibi, saldırarak gündeme gelmek istiyorsun. Bütün çırpınışların boşuna. Keşke belediyenin şu ana kadar yapamadıklarını yazabilseydin. Çok ciddi bir projeyle kamuoyunu tatmin edebilecek bir projenin açılışını yapamadığı için eleştirebilseydin. Ya da, belediyedeki kadroların tam yerine oturmadığından bahsedebilseydin.

İyi bir gazeteci olsaydın, şimdiye kadar belediyenin aylardır üzerinde durduğu projeleri hayata geçirmede geç kaldığını anlatabilseydin.

Odanın danışmanlığını yaparken, birden bire aldığını söylediğin gazeteyi kimin finansörlüğüyle aldın. Gerçekten amacın gazetecilik mi? yoksa bu tür haberlerle birilerini tatmin etmek için mi?

Ciddiye alınmadığın için, daha çok toplumun dikkatini çekecek konulara girerek kendine yer açılmasını istiyorsun. Senin bu itibarsızlaştırmak için ve kendine paye çıkarmak niyetini ve yazdıklarını elbette yargı ele almalıdır.

Eğer yalan ve duyumlar üzerine ve hayali suçlamalar yaparak bir şey elde etmek istiyorsan, bunun hukuksal açıda sonuçlarına da katlanacaksın.

Birilerine yaranmak mı istiyorsun? Bir beklentin mi var? Ciddiye mi alınmıyorsun? Bu şehirde herkes birbirinin kaç ayarda olduğunu biliyor. Kimlerin geçmişte neler yaptıklarını da biliyor. Televizyoncu simsarlarını da biliyor.

Bu gibi iddialarda bulunmak hem vicdanen hem de hukuken bedelleri ağır olur Ali… Senin gibi her telde oynayan gazetecilerin yanlışları, bugün yerel basının en büyük handikabıdır.

Belediye Genel Sekreter Vekili Olcay Tok’a da bir önerim var. Bu tür saldırılar, eleştiriler, itibarsızlaştırmalar her zaman olmuş ve bunlar devam edecek.

Konuyu yargıya taşımak en doğru olanıdır. Hem sizin açınızdan hem de bu kadar emek sarf eden, çalışan ve dürüstlüğüyle Mersin kamuoyunun takdir ettiği Başkan Vahap Seçer’ in, bu tür seviyesi düşük haberlerle meşgul olmaması için…

Eğer halen Odanın danışmanlığını yürütüyorsa buna da pes demekten başka bir şey denilemez.  Bir Oda olarak bu tür tehlikeli iddialarla kendine yer edinmek isteyen biriyle yoluna devam ediyorsa, bunda bir bit yeniği var demektir.

Oda bu  işin neresinde duruyor, ne yapmak istiyor, çıkardığı gazetede payı var mıdır yok mudur? Bunlarda sorgulanmaya başlanır gibi me geliyor.

Odanın geçmişte ve şimdi yaptıkları da mercek altına alınabilir. Bir kenarda sessiz sedasız yürütülenler mercek altına alınabilir.

İnsanoğlu gerçekten çok arsız. Bazen her türlü kötülüğü hem kendisine hem de başkasına ya da tabiata verebiliyor.

Korono bile bizi yola getiremedi. İşi Allaha havale etmekten başka çare de kalmadı.

 

Çok Okunan Haber

Miyase İlknur’dan flaş iddia: Cumhur İttifakı’nın Abdullah Gül planı

Cumhuriyet yazarı Miyase İlknur, Abdullah Gül’ün Millet İttifakı’nın Cumhurbaşkanı adayı olacağına yönelik iddiaları Cumhur İttifakı’nın …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir