Anasayfa / Güncel Haberler / SEMİR BOLAT Artık Mersin en etkili gazetesi TANIK’TA yazıyor

SEMİR BOLAT Artık Mersin en etkili gazetesi TANIK’TA yazıyor

İşte Semir Bolat’ın kendi kaleminden yazarlık hayatı

Beş yıl önce, Mersin’e yıllar sonra gelerek hayatın dayattığı sorumluluklara ve yaşanılan sorunlara karşı fikir ve düşüncelerimi paylaşmak için bir yol aramıştım. Ancak insanların çekindiği ve birbirinden uzaklaştığı bu dönemde bu pek kolay olmadı.

Önce KENT RADYO ile tanıştım. Ancak program yapmayı bırakın radyonun sahibi sevgili Mirza Turgut ile tanışmak için görüşmem mümkün olmuyordu. Talebim iletilmiyor yâda engelleniyordu. Bunu aylar sonra Mirza Turgut ile tesadüfen tanıştığımızda kısa bir sohbetten sonra ilk söylediği şey ‘bizim radyoda program yapar mısın’, deyince anladım?  Sonradan öğrendim ki benden hiç bahsetmemişler. Daha sonra çok güzel programlarla KENT RADYO ve değerli gazeteci MİRZA TURGUT ile uzun süren ve Türkiye’nin en zor zamanın da İŞİTSEL MEDYA alanında unutulmayacak programlar yaptık. Bu vesile ile Mirza Turgut ve KENT RADYO da bu güne kadar emeği geçen ve bana bu imkânı sağlayan herkese teşekkür ederim.

Ardından genç iletişim ve gazetecilik bölümünde okuyan kabına sığmaz zıpkın gibi bir gençle tanıştım. Hem okuyan hem de muhabirlik yapan bu genç Turan Dal’dı. İMECE GAZETESİ muhabiri olduğunu öğrendim. Sıkı ve neşeli bir sohbetten sonra merakla sorduğu sorulara verdiğim cevaplar onu etkilemiş olmalı ki saatler sürdü. Ayrılırken abi fikirlerini bir gazete de neden yazmıyorsun diye sordu. Bende öğle bir imkânım olsa yazarım deyince, İMECE GAZETESİ Sorumlusu NAFİYE TÜRKKAN KOÇ ile tanışmanın yolunu açtı. Genç yaşta kaybettiğimiz ruhu şad olsun Nafiye Türkan Koç ile Turan Dal ve diğer arkadaşlarımla da İMECE GAZETESİ dönemim böylece başlamış oldu.

Bu iki önemli gelişme benim sonra ki yıllarda hayatımın akışını değiştiren gelişmelere yol açtığını belirtmeliyim.

Ama bu adımların beni HÂKİMİYET GAZETESİ’ ne götürmesi, sorumlu yazı işleri Müdürü TAYFUN TUNA ile tanışarak birlikte çalışma fırsatı bulmamdan sonra ekip çalışması ve enerji uyumunun insanlara neler kazandıracağını yaşayarak gördüm. Yerel bir gazetenin akılı ve birikimli bir yazı işleri müdürünün desteği ve teşviki ile KIBRIS, MALTA, HİNDİSTAN, GÜNEY AFRİKA, İSVEÇ, ALMANYA gibi Dünyanın çok farklı ülkesinde nelerin başarılacağını yaşayarak öğrendim. Yüzlerce davet onlarca konferans bir o kadarda medya kuruluşu ile yaptığım çalışmalar bu gün beni yurt dışında yayınlanmış kitapları ve bilimsel yayın kuruluşlarında basılan makaleleri olan bir aşamaya getirdi. Ayrıca yurt içinde basılmış olan 11 kitabımın raflarda yerini almış olması basılacak kitaplarımın da kabul edilmiş olanların da önümüzde ki dönemde yayınlanacağını söylememin bir tek nedeni var.  Bütün bunları başarmamın AHDI VEFA VE DESTEĞİN önemini sizlerle paylaşmak içindir. Bahsi geçen yayınlar TAYFUN TUNA sayesinde ulusal ve uluslararası raflarda yerini almıştır. Bunları ilk yayınlayan teşvik eden ve okunur hale getiren TAYFUN TUNA ya gecikmişte olsa teşekkür ederim.

Bütün anlattıklarıma TAYFUN TUNA TANIK tır; söylediklerimin kendisi ile ilgili olanını kabul etmeyecek kadar alçak gönüllü olduğunu biliyorum ama bunlarda benim tarafımdan yaşanılarak TANIK olduğum gerçekler ve duygulardır. Onları sahibine teslim etmem gereklidir.

Tayfun Tuna ile benim yolum bundan sonra da birçok olay ve gerçekle yol alacağımız konum ve bakış açılarımız farklı da olacak alanlarda olsa kesişti.

Benim ona TANIK olduğum onun da bana TANIK olduğu aşamadan artık ikimizden çok daha kitlesel bir gücün olduğu TANIK GAZETESİ aracılığıyla beraberiz.

Bu yolun halkımız için doğru haklı ve gerçeklerden yana ismine yakışan bir gazetede ödünsüz ve etik ilkeler ışığında yol alacağımıza TANIK olacağız.

Benim yukarıda anlattıklarımın gelecekte artarak devam edecek olan ekibimizin, okurlarımızın ve yaşamın her türlü gerçeğine TANIK olanların yine TANIK GAZETESİ ile elde edeceği güç ve enerji ile nelere ulaşılacağını hep beraber göreceğiz.

Bu vesile ile hayatın tüm tanıklarına TANIK olacak olan bir gazeteden seslenmenin sevinciyle aydınlık ve yaşanılacak bir dünya için MERHABA diyorum.

Kalın Sağlıcakla.

 

 

Çok Okunan Haber

AKP-MHP “İÇ KAVGASI”

Çakıcı’nın Kılıçdaroğluna hakaret etmesi ile başlayan kavga,aslında “Cumhur ittifakı’nın  iç savaşından başka bir şey değildir. …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir