Anasayfa / Güncel Haberler / SEÇER’İ DESTEKLEYEN YÜZDE 68 KİM?

SEÇER’İ DESTEKLEYEN YÜZDE 68 KİM?

Halil Öztoprak yazdı

 

 

Kardeşlerim,

1- Sayın Süleyman SOYLU mitinglerde akp genel başkanı RTE’ye her türlü ağır eleştiriyi yaptı sonra bunlar rantçı bunlar paracı bunlar yolsuzluk yapıyor dedi hatta daha da ağır eleştirilerde bulundu.O sıralar biz Süleyman Soylu’ya yapmayın kardeşim siyaseten de olsa bu kadar ağır bir dil kullanmayın dedik. Sonra o hiç bunları söyleyen o değilmiş gibi gitti akp’ye katıldı ve akp’nin ve RTE’nin en büyük savunucusu oldu.

2-Sayın Numan Kurtulmuş,Harun gibi geldiler Karun gibi oldular dedi. Her türlü eleştiriyi yaptı her türlü lafı söyledi. Duruşu ile önce bir saygınlık kazandı adam aynı fikirleri paylaşsa da yolsuzluk yapıldığı iddiası nedeni ile akp’ye uzak dururuyor diye alkış topladı. Sonra  o lafları  söyleyen kendi değilmiş gibi gitti akp’ye katıldı ve kendisini akp’nin yanlış politikalarına siper etti.

3-Tuğrul TÜRKEŞ akp’ye ve onun genel başkanına acımasız eleştirilerde bulundu.Hatta vallahi de billahi de  o silahlar Türkmenlere gitmiyordu dedi. Benim burada yazamayacağım bir sürü lafı söyledi.Sonra gitti akp’ye katıldı.

4-Sayın Devlet BAHÇELİ akp’den ve onun genel başkanı RTE’den hesap sormazsam namerdim dedi öyle laflar söyledi ki akp’ye karşı olan ben ve arkadaşlarım olmaz kardeşim bu nasıl laf dedik. Ama o sonra gitti akp’nin en büyük destekçisi oldu.

5-Ertuğrul GÜNAY CHP genel başkan yardımcısıydı.CHP onu yıllarca milletvekili ve bakan yaptı sonra o gitti akp’ye katıldı.Katılırken de artık uzun süre akp iktidarda bende  akp’ye katılıyorum dedi.AKp gözden düşünce gideceği belli olunca bu sefer oradan da ayrıldı.

5-CHP’den yıllarca milletvekili oldu akp’yi ve onun genel başkanı RTE’yi en ağır şekilde eleştirdi. Sonra gitti onun partisine il başkanı oldu şimdi memleketine bile giremiyor.

6-Yerel siyaset te bundan çok farklı değil. MERSİN’de gece gündüz akp’ye laf söyleyip sonra akp’ye geçen utanmaz meclis üyeleri de var gizliden gizliye akp’ye çalışan da var. Vahap SEÇER gelirse bize yetimin hakkını yedirmez ne yapıp edip onu seçtirmeyelim diyen de var. Bu adamların ne Mersin ne Türkiye umurunda bu adamların tek derdi partileri,partileride  TRP ve MRP yani Türkiye Rant Partisi ve Mersin Rant Partisi. Bunlar viski içer balık yer verilse çalışmaz.Seçim dönemi çalışmaz.Ama konuştukları zaman her şeyi en iyi onlar bilir onların dinlenmesi değer verilmesi ağırlıklarının tartılması ve bedavadan zengin olacak ihaleler işler verilmelidir. Ama o devirler geçti. Mersin’de Vahap SEÇER var ilk seçimde AKP de tarihe gömülecek.

Peki “HALK” ne diyor:

Mersinde Vahap SEÇER alışılmamış bir şey yaptı. TAŞBİNA’dan çok sokaklarda esnafın için mahallelerde köylerde ilçelerde oldu.MERSİN RANT PARTİSİ üyeleri hafta sonları uyanıp ,VAHAP SEÇER’i eleştirirken bir baktılar o sabah erkenden uyanmış gah AYDINCIK gah ANAMUR gah ÇAMLIYAYLA’da halkın içinde hizmetleri denetliyor halkı dinliyor.İstediklerini not alıyor.Hizmet yaparken hiç ayrımcılık yapmıyor.Üniversite kursları üniversiteliye burs üniversiteliye çamaşırını yıkama ve ütüleme  hizmeti üniversiteliye yemek Evde bakım ihtiyacı olana üç öğün yemek HALKKART,Çocuklara süt,Yeni doğanlara mama ve bez,evini tamir edemeyene ev tamiri yolu olmaya yol yapımı suyu kesik olana suyu olmayan hatta neredeyse 100 yıldır suyu olmayan köylere mahallelere su,tarlada çalışan ufacık yavruların ayağına lunaparkı götürüyor,o yavruları alıp Mersin sahillerinde gezdirmek bakın yavrular buralar sizin siz bizim için çok kıymetlisiniz diyor.

KARİYER MERKEZİ aracılığı ile onbinlerce  insana belediye dışında özel sektöre yerleştiryor,Mersin kadın dostu kent oluyor.Kadın İstihdamında MERSİN Türkiye’de açık ara farkla öne geçiyor.Kadına şiddetin en az  olduğu şehir ulaşımın en ucuz olduğu şehir,sahilden Toros Dağları’nın zirvesine kadar tek otobüsle gidilen şehir,barış huzur ve kardeşlik iklimin yeniden çiçek açtığı şehir oluyor.Halk buna bakıyor.Pandemi sürecinde çok uzun yıllar unutulmayacak bir hizmet örneği veriyor.Ekmeği olmayana ekmek yemeği olmayana yemek ev temizliği saç kesimi sıcak yemek ambulans hizmetine kadar Mersin halkının zihnine bu hizmetler kazınıyor.

Son yapılan anketlerde  %68’i aşan Vahap SEÇER tüm engellemelere rağmen ikinci dönem daha güçlü geleceği anlaşılıyor ve Mersin yeniden bir Avrupa kenti oluyor

Biz Büyükşehirleri alacağız dediğimizde bize gülüyorlardı. Büyükşehirleri aldık halkçı belediyecilik neymiş herkes gördü. Bu gün başta Mersin olmak üzere CHP’li belediyelerin olduğu şehirlerde hiç kimse yatağa aç girmiyor.

Şimdi de genel seçimleri MİLLET İTTİFAKI alacak diyoruz. Onlar gene bize gülüyor. Ama son gülen iyi güler.

Buradan sesleniyoruz: ÇARESİ VAR VAHAP SEÇER

 

Çok Okunan Haber

Çankaya Mektebini ranta kurban etmek..

  İlk okullarımız çocukluğumuzdan günümüze taşıdığımız saf hayallerimizin masum mekanları.. Her birimizin bizi yoğuran, dünyayla …

Bir yorum

  1. Levent tatlı

    ELLERİNE SAĞLIK ÇOK GÜZEL BİR YAZI SEVGİLİ ÜSTATADIM SAĞLICAKLA KAL.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir